Фінанси. Гроші. Валюта, Медицина Автор: RomanK Друкувати

Підвищення зарплат медикам може не відбутися

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: зарплата, медики

  Кабінет міністрів 15 вересня затвердив проект державного бюджету на 2022 рік.

  0055_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)


  Підвищення зарплат медиків, передбачене в проекті держбюджету на 2022 рік, може не відбутися.

  Такий прогноз озвучив радник голови Рахункової палати Віктор Мазярчук.

  Мазярчук зазначив, що проект держбюджету на 2022 рік передбачає безпрецедентне збільшення заробітних плат лікарів до мінімальних 20 тис.грн, а медперсоналу — до 13,5 тис. грн.

  Однак, за його словами, підвищення може не відбутися у зв'язку з нестачею коштів, закладених до держбюджету. Однак, це не єдина причина.

  "Згідно з інформацією, яку озвучило Міністерство охорони здоров'я, закладених у бюджеті коштів до кінця року не вистачить. Відповідно - треба буде збільшувати суму. Але це не ключова проблема. Проблема подібна до тієї, що виникла з доплатами 300% за боротьбу з COVID-19", - зазначив Мазярчук.

  "Медичні заклади - це комунальні підприємства. Вони отримують гроші за те, що надають послуги. І вже на свій розсуд вони можуть встановлювати заробітну плату одному лікарю 20 тис. грн, іншому - 40 тис.грн (умовно). Ця невизначеність може бути проблемою. МОЗ і НСЗУ не зможуть це фізично проконтролювати, і це не їхні повноваження", — зазначив Мазярчук.

  За словами радника Голови Рахункової палати, якщо підвищення зарплат не відбудеться, потрібно звинувачувати не МОЗ або Національну службу здоров'я України, а керівників медустанов.

  Держбюджет-2022
  Кабінет міністрів 15 вересня затвердив проект державного бюджету на 2022 рік.

  Документ передбачає зменшення дефіциту держбюджету до 3,5% від валового внутрішнього продукту, зменшення державного боргу, зростання заробітних плат, стабільний курс гривні, зниження інфляції, а також рекордне за останні десять років зростання ВВП - близько 4%.

  У проекті державного бюджету на 2022 рік вказано новий розрахунок зарплат медиків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми