Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Оновлено! Шахраї почали наживатись на новій функції "Нової пошти"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нова пошта

    Українці запідозрили, що шахраї придумали нову схему з використанням застосунку "Нової пошти". Клієнт поштового оператора поскаржився, що з його карти списали гроші за чужу посилку. Аферу імовірно провернули через нову функцію автосписання оплати. Вона дозволяє заплатити за посилку безготівково без використання терміналу.

    8207_3234_1.jpg (19.21 Kb)

    "Попереджаю про наявність схеми для шахрайства через "Нову пошту". Видаліть прив'язану карту та/або вимкніть функцію автосписання. Невідомі люди вказали мій номер як одержувача, прийшли до відділення й успішно оплатили моєю прив'язаною картою посилку", – повідомив уFacebook клієнт "Нової пошти" Дмитро Луханін.

    Він запевнив, що вже звернувся до Кіберполіції. У "Новій пошті" відповіли клієнтові, що "стурбовані ситуацією" і попросили надати подробиці. У відповідь на звернення в компанії поки не підтвердили і не спростували наявність уразливості.

    За словами потерпілого, за допомогою описаної їм схеми можна оплатити за чужий рахунок до 100 посилок. Головна умова – вартість кожної не має бути дуже високою. У "Нової пошти" існує ліміт в 500 грн, якщо потрібно заплатити більше, потрібно підтвердити операцію за допомогою телефону.

    Функція автосписання

    Таку послугу "Нова пошта" запустила нещодавно. Функція дозволяє не платити через термінал у відділенні. Щоб послуга працювала, в додатку "Нової пошти" потрібно прив'язати банківську карту. При цьому "гаманець" прив'язується до номера телефону.

    При отриманні посилки клієнт може попросити оператора оплату через автосписання. Крім того, послугу автосписання можна включити за замовчуванням. Тоді оплата посилок буде відразу списуватися з карти, без додаткових прохань.

    Після публікації новини до редакції надійшов лист від НП, отож подаємо їх пояснення даної ситуації

    У цьому випадку мова йде не про шахрайську схему, а про помилку оператора. Під час оформлення посилки у відділенні було помилково вказано невірний телефон отримувача. Оператор побачив невідповідність номера телефону і прізвище отримувача, але прізвище виправив вручну, адже відправник саме цей номер телефону отримав від свого покупця як контактний.
    Ми визнаємо вину оператора. Нова пошта ще вчора повернула гроші, які були помилково списані з іншого клієнта, у повному обсязі. Оператори Нової пошти пройдуть додатковий інструктаж з цього приводу.
    Нагадуємо, що усі клієнти завжди отримують інформування на телефон, коли на їхній номер оформлена посилка. І можуть відмовитися від посилки, яку не очікують, самостійно. Це можна зробити за допомогою трекінгу з повідомлення, що до вас прямує посилка, або на сайті - https://tracking.novaposhta.ua/#/uk/ Зокрема, ввівши номер експрес-накладної, клієнт може переадресувати її на інше відділення, додому або у поштомат, продовжити термін зберігання або відмовитися від посилки.
    Нова пошта системно бореться з шахрайством і завжди просить клієнтів бути уважними. Більше порад про те, як не стати жертвами шахраїв знаходьте тут: https://novaposhta.ua/privatnim_klientam/yak_ne_statu_zhertvoyu_shahraiv



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми