Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Жовтневі "сюрпризи" від долара: чи варто очікувати

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

    На початку жовтня курс долара в Україні продовжить зростати, але вже до середини наступного місяця гривня відновить свої позиції.

    3979_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Такий прогноз у коментарі Banker.ua озвучив провідний експерт департаменту казначейства і фінансових інститутів «ОТП Банку» Антон Курінний.

    За словами представника «ОТП Банку», наприкінці вересня валютний ринок поводиться трохи хаотично і волатильно, чого давно не спостерігалося в контексті спокійній пари грн/дол.

    На початку жовтня банк прогнозує зростання курсу долара, але вже до середини наступного місяця, як очікується, гривня відновить свої позиції.

    «Якщо регулятор продовжить більш нейтрально виходити на ринок, можливо, курс повернеться до рівнів 26,50-26,60 грн/$», – зазначає Антон Курінний.

    В «Ідея Банку» також не прогнозують серйозних змін котирувань в той чи інший бік найближчим часом.

    На думку Ярослава Кабіна, який очолює департамент казначейства «Ідея Банку», в найближчі тижні курс коливатиметься в межах 26,50-27,00 грн/$.

    Серед ключових факторів, що забезпечили нещодавнє ослаблення долара, експерт виділяє великий продаж валюти нерезидентами з метою купівлі ОВДП, скорочення попиту на валюту з боку великих імпортерів побутової техніки та енергоносіїв в очікуванні можливого локдауну та початок періоду відшкодування ПДВ експортерам.

    На думку директора департаменту казначейських операцій «Юнекс Банку» Анни Волуйчак, ключовою причиною зміцнення гривні минулого тижня стала невідповідність очікувань більшості учасників торгів і реальної ситуації.

    «Ринок був налаштований на поступову девальвацію гривні на тлі скорочення обсягу пропозиції іноземної валюти через активізацію виплат ПДВ-відшкодування експортерам. Однак в середині тижня на торгах спостерігалося очевидне переважання пропозиції. Серед продавців особливо виділялися банки, що обслуговують агрохолдинги і нерезидентів. Рух вниз посилили спекулятивно налаштовані учасники, які поспішали закрити довгу валютну позицію», – зазначає експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми