Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фіала назвав правила безпечних інвестицій

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Фіала, інвестиції

  Загальна негативна думка іноземних компаній про інвестування в Україну підтверджується не лише нещодавньою оцінкою президента Естонії Керсті Кальюлайд, а й статистикою: за 30 років Україна залучила близько $ 50 млрд іноземних інвестицій, що в 4−5 разів менше від показників Польщі, що має сумірну чисельність населення.

  5391_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  На цей факт вказав засновник і генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала в коментарі UBR.ua.

  «На жаль, (негативна думка про перспективи інвестицій в Україну) поширена навіть серед самих українців. Якщо ви подивитеся на частку інвестицій в основний капітал в Україні як відсоток ВВП, то цей відсоток найнижчий у Східній Європі. Значить, самі українці, українські компанії бояться інвестувати в українські активи», — зазначив Фіала.

  Проте він пояснив, що радить іноземним компаніям вкладатися в українські активи в разі дотримання кількох умов.

  На думку Фіали, позаяк через «слабке верховенство права в Україні на судовий захист розраховувати не варто», то при інвестуванні в український актив необхідно дотримуватися таких трьох правил:

  купувати контрольні або стовідсоткові пакети акцій;
  купувати акції в українських підприємствах разом із західними співінвесторами, укладаючи договори в західній юрисдикції;
  інвестувати разом з українськими партнерами, які присутні на міжнародному ринку і цінують репутацію.
  В якості негативного прикладу недотримання вищевикладених правил Фіала навів приклад кейсу ТРЦ SkyMall, який, як вважає глава спецкомісії ВР з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко, і послужив причиною висловлювання президента Естонії про те, що вона не радить своїм громадянам інвестувати в Україну.

  Нагадаємо, що невдовзі держава Україна може отримати позов на 750 млн доларів через інвестконфлікт зі SkyMall. Навесні поточного року естонські інвестори торгово-розважального центру SkyMall були змушені ініціювати інвестиційну суперечку в США. Час, наданий для досудового врегулювання суперечки, коли сторони можуть домовитися, закінчується в листопаді.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми