Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Провал вакцинації обвалює ВВП України

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ВВП, вакцинація

    В Україні через найнижчий у Європі відсоток вакцинованих від коронавірусу (всього близько 14,6%) в 2021 році ВВП зменшиться на 0,5%. Такі оцінки вже опублікував у своєму прогнозі МВФ – замість очікуваного зростання економіки на 4% ВВП збільшиться лише на 3,5%.

    2666_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Через бездіяльність Кабміну, слабкі темпи імунізації і відсутність жорстких обмежень на добу вмирають сотні українців (показники летальності одні з найгірших у Європі). Разом із цим страждає і економіка.

    Про те, як відсутність ефективної вакцинації вдарила по економічних показниках України.

    Економіка страждає через бездіяльність влади
    В останні дні в Україні щодоби фіксують близько 15 тисяч випадків захворювання на коронавірус. Але ситуація буде загострюватися і далі. Як прогнозував секретар РНБО Олексій Данілов, пік епідемії очікується наприкінці жовтня, і показники будуть ще на третину гірші, ніж у минулому році.

    Українці не отримують щеплень, та й дотримання карантину практично не контролюється. Як наслідок, уряд на чолі з прем'єром Денисом Шмигалем допустив найгірший сценарій – масове зараження COVID-19, де виживають далеко не всі.

    Тоді як у країнах ЄС уже вакциновано близько 50% населення, в Україні – лише близько 14%. У деяких регіонах не вистачає пунктів вакцинації або самих препаратів для щеплень.

    "Коли Дельта набере обертів, ми будемо мати не меншу, а навіть більшу кількість заражень наших громадян... Темпи вакцинації показують, що ми не тільки наближаємося до країн третього світу, ми такою країною фактично є", – обурився лікар-епідеміолог Андрій Александрін.

    Ні Кабмін загалом, ні МОЗ, що несе за це відповідальність, не проводять ефективну інформаційну кампанію. Українці бояться робити щеплення і не розуміють необхідність вакцинації. І в результаті поплатяться за це всі сторони.

    За даними World Economic Outlook (прогноз розвитку економіки, який публікує МВФ), в Україні за підсумками поточного року замість 4% ВВП збільшиться лише на 3,5%. Тоді як у розвинених країнах уже повноцінно може працювати бізнес, зростає споживання, скорочуються витрати на медицину і знижується рівень смертності, в Україні все відбувається якраз навпаки.

    Кабмін повинен відповісти за зрив вакцинації і падіння темпів зростання економіки
    Денис Шмигаль, як глава уряду, повністю провалив кампанію з вакцинації населення України. У той час як його колеги з більш розвинених країн особисто домовлялися з виробниками вакцин, домагалися того, щоб в їхній країні перші щеплення отримали якомога раніше, український прем'єр фактично не діяв.

    У ситуації, що склалася, коли всього 14% населення отримали щеплення, а новий спалах епідемії вже почав набирати обертів, помруть тисячі наших громадян. Хоч і з запізненням, але Кабміну все одно доведеться вводити локдаун. А це великий удар по і без того незміцнілій економіці.

    Персональну відповідальність за те, що відбувається, несе не тільки Шмигаль, але й міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Їхня неефективна робота призводить не тільки до зростання смертності, а й до проблем в економіці.

    Як виявилося, компетентності уряду в питанні вакцинації не вистачило навіть для того, щоб Україна була на одному рівні з країнами третього світу. В Європі ж ми виявилися ледве не найгіршими. Наприклад, навіть у сусідній Польщі рівень імунізації населення вже досяг 53%.

    Якщо склад уряду не поміняється, то цілком імовірно, що Україна переживе черговий удар коронавірусу і наступного року. Схоже, Кабмін вирішив допустити, щоб перехворіли всі українці, а на смертність, здається, просто заплющує очі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми