Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

На пошті загубили вашу посилку: план дій

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пошта

    Що робити і куди звертатись, аби повернути гроші за втрачену поштовим оператором посилку.

    44_103683.jpg (44.14 Kb)

    Якщо Вашу посилку загублено, необхідно звернутися до поштового відділення, з відповідною заявою про втрату відправлення. Як зазначають юристи Бюро безоплатної правової допомоги, у заяві треба вказати:

    вид, категорію та номер поштового відправлення;
    місце та дату прийняття;
    прізвище, ім’я та по батькові (для юридичних осіб – найменування) і поштову адресу відправника та адресата;
    у відповідних випадках – ще і суму оголошеної цінності поштового відправлення, суму післяплати. Це правило діє як в межах території України, так і за кордоном.
    За втрату, недостачу або пошкодження вкладень поштових відправлень, порушення контрольних строків доставки поштових відправлень персонал оператора, з вини якого завдані збитки, несе відповідальність у порядку, передбаченому законодавством України.

    Звичайно, що свої вимоги необхідно обґрунтувати відповідними доказами. Такими доказами можуть слугувати:

    квитанція про оплату послуги, яка була отримана в поштовому відділенні;
    касовий чек, або договір, укладений у такому поштовому відділенні з зазначенням ваги, ціни тощо.
    Завжди зберігайте оригінали та копії цих документів.

    Зверніть увагу, що якщо під час відправлення ви зазначили суму оголошеної цінності посилки, то у випадку її втрати оператор поштового зв’язку зобов’язаний компенсувати саме розмір вказаної суми.

    Якщо ваше відправлення втратили, вимагайте від працівника поштового зв’язку скласти акт і підписати його керівником об’єкта поштового зв’язку і відправником чи одержувачем.

    Що робити далі? На підставі наявних доказів (вказані акти, фото/відео фіксація, квитанції, чеки, накладні, та інше) зверніться до оператора із письмовою претензією про отримання компенсації за втрачене поштове відправлення. Оператор зобов’язаний надати письмову відповідь споживачу у місячний термін з моменту отримання претензій.

    Про відшкодування. Необхідно зазначити, що за повну втрату посилок без оголошеної цінності оператор поштового зв’язку відшкодовує вартість послуг поштового зв’язку та сплачує штраф у розмірі 100% вартості цих послуг; за повну втрату посилки з оголошеною цінністю − вартість в розмірі суми оголошеної цінності поштового відправлення і вартості послуг поштового зв’язку та сплачує штраф у розмірі 25% вартості цих послуг.

    Вартість попередньо оплачених користувачем послуг, що фактично не були йому надані, відшкодовується користувачеві у повному обсязі на підставі квитанції чи іншого документа про оплату цих послуг.

    Оператор поштового зв’язку не несе відповідальності за втрату посилки, зокрема у разі, якщо:

    поштова посилка відповідно до закону підлягає вилученню, конфіскації або знищенню;
    втрата або знищення вмісту посилки настали внаслідок непереборної сили (урагану, землетрусу);
    недостача або пошкодження вмісту посилки трапились внаслідок порушення визначених законодавством України правил про обмеження в пересилці предметів і речей;
    заява про розшук поштового відправлення подано через 6 місяців після дати прийняття посилки поштовим відділенням (спеціальна позовна давність).
    У випадку, якщо захистити свої права в зазначений спосіб не вдалося, ви маєте право звернутися до суду з позовною заявою про виплату компенсації за втрачене поштове відправлення оператором поштового зв’язку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми