Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

"Нова пошта" попередила про новий вид шахрайства

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нова пошта

    У месенджери українців 21 жовтня розпочали надходити повідомлення про нібито проведення акції "Новою поштою". Людям надсилають посилання на сайт, де потрібно заповнити коротку анкету й обрати один із "подарунків-сюрпризів". Далі жертві повідомляють суму "виграшу", але для його отримання вимагають поширити посилання на акцію.

    3693_3234_1.jpg (19.21 Kb)

    У "Новій пошті" офіційно повідомили – це шахрайство, ніяких розіграшів компанія не проводить. У компанії просять українців узагалі не переходити за посиланням.

    Навіщо саме це потрібно аферистам, поки точно невідомо. Але в "Новій пошті" припускають, що в такий спосіб шахраї заражають смартфони та планшети українців вірусом.

    "Далі вірус поширюється шляхом надіслання повідомлень всім контактам жертви зловмисника", – пояснили в компанії. І, дійсно, від кожного "переможця" вимагають відправити посилання або 20 контактам в особисті чати, або в 5 групових чатів.

    "Під картинкою розіграшу прописана шахраями адреса сайту "Нової пошти", але це не справжня адреса, а назва сторінки фейкового сайту. І якщо ви перейдете за посиланням, то побачите справжню адресу сайту", – зазначили в "Новій пошті".

    Як захиститися?
    У "Новій пошті" нагадали про декілька правил безпеки. Вони допоможуть не тільки в цій ситуації, але й в інших небезпечних випадках.

    Краще взагалі не відкривати повідомлення від невідомих контактів у месенджерах. Такі повідомлення найбезпечніше видаляти, а їхніх авторів – блокувати.

    Ні в якому разі не можна переходити за посиланнями або завантажувати файли, які надіслали незнайомці. І посилання, і файли можуть містити віруси, трояни або інші шкідливі програми.

    Якщо все ж посилання було відкрито, потрібно оновити паролі від усіх облікових записів. Це стосується електронної пошти, реєстрації на сайтах, у мобільних додатках і т.д. Інакше доступ до даних можуть отримати злочинці.

    Експерти з безпеки також рекомендують завжди перевіряти інформацію про будь-які акції і пропозиції на офіційних ресурсах. Це може бути, наприклад, сайт компанії або банку, їхня гаряча лінія і так далі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми