У месенджери українців 21 жовтня розпочали надходити повідомлення про нібито проведення акції "Новою поштою". Людям надсилають посилання на сайт, де потрібно заповнити коротку анкету й обрати один із "подарунків-сюрпризів". Далі жертві повідомляють суму "виграшу", але для його отримання вимагають поширити посилання на акцію.
У "Новій пошті" офіційно повідомили – це шахрайство, ніяких розіграшів компанія не проводить. У компанії просять українців узагалі не переходити за посиланням.
Навіщо саме це потрібно аферистам, поки точно невідомо. Але в "Новій пошті" припускають, що в такий спосіб шахраї заражають смартфони та планшети українців вірусом.
"Далі вірус поширюється шляхом надіслання повідомлень всім контактам жертви зловмисника", – пояснили в компанії. І, дійсно, від кожного "переможця" вимагають відправити посилання або 20 контактам в особисті чати, або в 5 групових чатів.
"Під картинкою розіграшу прописана шахраями адреса сайту "Нової пошти", але це не справжня адреса, а назва сторінки фейкового сайту. І якщо ви перейдете за посиланням, то побачите справжню адресу сайту", – зазначили в "Новій пошті".
Як захиститися?
У "Новій пошті" нагадали про декілька правил безпеки. Вони допоможуть не тільки в цій ситуації, але й в інших небезпечних випадках.
Краще взагалі не відкривати повідомлення від невідомих контактів у месенджерах. Такі повідомлення найбезпечніше видаляти, а їхніх авторів – блокувати.
Ні в якому разі не можна переходити за посиланнями або завантажувати файли, які надіслали незнайомці. І посилання, і файли можуть містити віруси, трояни або інші шкідливі програми.
Якщо все ж посилання було відкрито, потрібно оновити паролі від усіх облікових записів. Це стосується електронної пошти, реєстрації на сайтах, у мобільних додатках і т.д. Інакше доступ до даних можуть отримати злочинці.
Експерти з безпеки також рекомендують завжди перевіряти інформацію про будь-які акції і пропозиції на офіційних ресурсах. Це може бути, наприклад, сайт компанії або банку, їхня гаряча лінія і так далі.