Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

"Гроші до зарплати" заганяють українців у кредитну яму

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кредити

  Швидкі мікрокредити в Україні продовжують користуватися популярністю навіть після того, як НБУ змусив кредиторів показувати реальні процентні річні ставки та бути чесними у рекламі. З'ясувалося, що в середньому "гроші до зарплати" видають під 28 671% річних. А найвища ставка в жовтні 2021 року становить 266 190% річних. Такий кредит дає "Укрпозика".

  0744_783.jpg (35.2 Kb)


  Шалені відсотки виплачують далеко не всі позичальники. Але якщо кредит виявився хоча б ненадовго простроченим, через величезні ставки боржник потрапляє до справжньої кабали. І вибратися з такої боргової ями вже практично неможливо.

  Цікаво, що реальна річна ставка, яка вказується в договорах, – 22 679% річних. Але насправді вона вища, свідчать дані дослідження USAID.

  Аналітики впевнені, що насправді клієнти мікрофінансових організацій (МФО) платять більше, ніж прописано в документах. Таким чином була розрахована середня ставка 28 671%.

  "Ми не знаємо точних причин таких розбіжностей", – зазначили в USAID. Але аналітики припускають, що є дві основні причини, через які компанії не особливо стурбовані правильністю розрахунків:

  клієнти не розуміють і не приділяють великої уваги цифрам, особливо коли їм дуже потрібно взяти кредит;

  примусове виконання вимог закону перебуває на низькому рівні, а накладені штрафи, якщо вони трапляються, не лякають порушників.

  При цьому, максимальна реальна річна ставка сягає і зовсім 266 190%. "Лідерами" за розміром ставок виявилися такі МФО:

  "Укрпозика" – 266 190% (кредит, за яким пропонують таку ставку, називається "Бери задарма");

  Moneyveo – 128 126%;

  CreditPlus – 84 812%;

  "СС Лоун" – 726%;

  "КачайГроші" – 684%.

  Нагадаємо, з 2021 року Національний банк зобов'язав усі мікрофінансові організації публікувати в умовах кредитування реальну річну ставку. Вона містить всі платежі за умови, якщо взяти гроші зараз, а повернути рівно через рік.

  Туди, зокрема, включені і всі штрафні санкції, пені. Також МФО зобов'язані розкривати повну інформацію про вартість кредиту, рекламуючи його на своїх сайтах.

  Крім того, навесні 2022 року на всіх сайтах МФО повинні з'явитися кредитні калькулятори. Потенційний позичальник повинен мати можливість ознайомитися з усіма витратами за обраними умовами кредиту.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми