Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Deutsche Bank розповів про "золото 21-го століття"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: біткоїни

    Ринкова капіталізація криптовалют перевищує 1 трлн доларів США. Ця цифра робить їх надто важливими, щоб ігнорувати цю сферу. В перспективі розвиток цифрових валют визначить майбутнє платежів, але курс біткоїну та інших криптоактивів поки що буде дуже нестабільним. Крім того, криптовалюти все ще шкодять довкіллю.

    6296_22.jpg (96.22 Kb)

    Таких висновків дійшла у своєму рапорті фахівчиня з ринкової стратегії та старша економістка Deutsche Bank Маріон Лабоур. Вона вважає, що криптовалюта має величезний потенціал, але поки що розвиток цифрових платежів пов'язаний із серйозними труднощами.

    "Біткоїн та Ethereum в даний час приймаються в багатьох магазинах, але все ще не є поширеними формами оплати через тривалий час транзакції та високої комісії ", – зазначає Лабоур.

    Так, для підтвердження транзакції з біткоїном необхідно 10 хвилин. При цьому комісія за транзакцію становить 20 доларів. Це робить його менш популярним вибором.

    На питання, чим біткоїн відрізняється від долара чи будь-якої іншої "паперової" валюти, Лабоур сказала: біткоїн чи інші криптовалюти не підтримуються державою, через що люди за законом не зобов'язані приймати їх як засіб платежу.

    Втім, за словами спеціалістки одного з 30 найважливіших транснаціональних банків світу та найбільшого фінансового конгломерату Німеччини, біткоїн ще може стати золотом 21 століття. Як і звичайне золото, біткоїн має дефляційні властивості. При цьому він не використовується широко як платіжний засіб і, вже на відміну від золота, дуже нестабільний.

    Найближчим часом біткоїн буде волатильним з низки причин:

    Близько 66% біткоїнів використовуються для інвестицій та спекуляцій;

    Рідкісні великі покупки або закриття ринку не можуть вплинути на його еквілібріум попиту та пропозиції. Біткоїни мають обмежені торгові параметри;

    Ціна біткоїну багато в чому залежить від відношення та підходу інвесторів та криптоентузіастів. Висока вартість біткоїну та обмежений запас 21 мільйон монет, вважає Лабоур, роблять його популярним засобом захисту від інфляції.

    Якщо біткоіни – це цифрове золото, то Ethereum – це цифрове срібло, вважає Лабоур. Будучи першою в історії криптовалютою, біткоїн має найбільший ринковий капітал і користується основною інституційною підтримкою.

    Ethereum же лідирує на ринку по-різному. В основному завдяки тому, що він має безліч ринково застосовних додатків у блокчейні – на платформах DeFi та NFT. Тому у світлі прикладних можливостей даної валюти Лабоур розглядає Ethereum як цифрове срібло.

    Основні недоліки криптовалют
    При взаємодії з криптовалютами, за словами Лабоур, існують кілька типових викликів:

    Відсутність регулювання не дозволяє багатьом інвесторам виходити на ринок криптовалютної торгівлі, навіть якщо цей ринок є привабливим та прибутковим для окремих користувачів.

    Криптомайнінг залишає величезний вуглецевий слід, який небезпечний для довкілля.

    Тим не менш, ринковий стратег виявила оптимізм щодо недавніх технологічних розробок, які зроблять крипторинок екологічно чистим. Також спеціалістка зазначила: аналітики Deutsche bank очікують, що до 2022 року урядові регулятори багатьох країн запровадять сильну нормативно-правову базу для обігу криптовалюту.

    Чи будуть цифрові валюти Центрального банку – CBDC та криптовалюти коекзистентні?

    CBDC – це повністю централізовані цифрові форми фіатних валют. В Україні, наприклад, розробляють "е-гривню". Вона стане українською версією CBDC.

    На відміну від криптовалют, які повністю децентралізовані та дозволяють кожному отримати доступ до журналу транзакцій. За словами Лабоур, CBDC, готівка та криптовалюта співіснуватимуть. І одне не замінить інше.

    За останні три роки уряди у всьому світі рішуче наполягають на використанні опцій цифрових платежів. Фактично, виплати готівкою можуть зменшитися зі зростанням та введенням у дію CBDC та криптовалют.

    Конгрес вже включив до порядку денного питання про те, як Комісії з цінних паперів та бірж слід регулювати звернення криптовалют. "Федеральний фінансовий регулятор не буде забороняти оборот криптовалюта на території країни", – заявив голова Комісії Гері Генслер.

    Російська Федерація має холоднішу позицію. Голова комітету з фінансового ринку Державної Думи РФ Анатолій Аксаков на Міжнародній конференції із захисту прав споживачів фінансових послуг заявив: у російському законодавстві потрібно прописати норми, які "захистять некваліфікованого інвестора від непродуманих вкладень у цифрові валюти. Ми будемо дивитися на те, щоб максимально захистити наших громадян при вкладеннях у цифрові валюти та активи".

    А Китай у вересні 2021 року запровадив заборону на всі операції з криптовалютою. Інші країни, які заборонили криптовалюти: Єгипет 2020-го, Непал 2017 року, Болівія 2014 року, Північна Македонія 2016 року, Алжир 2018 року, Бангладеш 2017 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми