Фінанси. Гроші. Валюта, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Бізнес чекає масові перевірки та штрафи

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: штрафи, бізнес

  В уряді пропонують змінити підхід до податкового контролю та запровадити в Україні електронні перевірки. З цією метою всіх підприємців зобов'яжуть щорічно подавати до податкових органів обов'язкову звітність у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T) у чітко встановлені строки. У разі порушення бізнес покарають величезними штрафами – якби нові правила вже діяли, розмір покарання сягав би 600 тис. грн.

  1332_0bc1d30-shmygal.jpg (37.8 Kb)


  Про це йдеться у проєкті Закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо впровадження електронних перевірок (е-аудиту), схваленого на засіданні Кабінету міністрів у четвер, 28 жовтня. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання на YouTube.

  Ініціатором законопроєкту виступило Міністерство фінансів. У відомстві очікують, що його ухвалення покращить якість та результативність податкового контролю, удосконалить ризик-орієнтовані підходи на доперевірочному та перевірочному етапах, а також зменшить особисті контакти між платником податків та органом, що контролює.

  Що пропонується
  Основні новації, передбачені проєктом, зводяться до такого:

  запроваджується обов'язок платників податків подавати до органів ДПС достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов'язань, а також зміни у фінансово-господарському стані за звітний (податковий) рік.

  Такі дані повинні бути експортовані з вихідної системи обліку та подаватись у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T) протягом 60 календарних днів після завершення податкового року.

  Такий обов'язок виникає у великих платників податків з 01.01.2025 року, а в інших платників, визначених ст. 180 Податкового кодексу – з 01.01.2027 року.

  передбачена відповідальність суб'єктів господарювання за порушення порядку та строків подання аудиторського файлу SAF-T.

  Зокрема, за неподання або подання з порушенням 60-денного терміну, а також за подання неповного звіту, з недостовірними даними чи помилками, платників податків покарають штрафами у таких розмірах:

  100 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року – для великих платників податків (станом на жовтень-2021 це 600 тис. грн);

  10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року – для інших платників податків, визначених ст. 180 Податкового кодексу, крім самозайнятих осіб (станом на жовтень-2021 – 60 тис. грн).

  До чого призведе?
  Якщо документ ухвалять, бізнесу стане простіше подавати звіти, а державі – контролювати законність діяльності підприємців і сплату податків. Водночас підприємцям як великим, так і дрібним дали кілька років (!), щоб адаптуватися до нових вимог.

  Аудит може допомогти податковій ефективно та швидко контролювати бізнес, а підприємці при цьому зможуть у спрощеній формі подавати свою звітність. Також варто зазначити, що Україна посідає першу позицію у Європі за рівнем тіньової економіки. Близько половини всього ВВП у країні перебуває в тіньовому секторі.

  Бізнес скаржиться на бюрократію та тиск із боку податківців: електронний аудит частково цю проблему вирішить. Процедура спрощується, а під час "онлайн-перевірок" знижується вплив людського фактора.

  Окрім цього, з метою впровадження електронних перевірок у Мінфіні запропонували внести зміни до Закону про бухоблік, згідно з якими підприємства зобов'язуються вести регістри бухгалтерського обліку в електронній формі (паралельно з паперовою) з дотриманням законодавства про електронні документи та електронні довірчі послуги. Відповідний законопроєкт також схвалено урядом на засіданні 28 жовтня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми