Американська валюта плавно підійде до нового діапазону і має всі шанси збільшитися до позначки 26,75 грн/$. Деякі експерти називають і ширший діапазон із максимальним значенням 27 грн/$.
"Ймовірно, що наступного тижня гривня до долара продовжить знижуватися до рівня 26,75. Єдина європейська валюта з високою ймовірністю зміцниться до позначки 30,95", – прогнозує аналітик RoboForex Андрій Гойлов.
Одна з причин подорожчання долара – іноземці продовжують продавати українські облігації внутрішньої держпозики. Вони одержують свої гроші у гривні, потім змінюють їх на долар і тим самим збільшують попит на валюту.
За даними Мінфіну, минулого місяця державний та гарантований держборг України зменшився на 40 млрд грн. На початок жовтня він становив 2,45 трлн грн (92,02 млрд доларів). Зниження боргового навантаження на український бюджет посилить позиції гривні на міжбанку у довгостроковій перспективі.
Старший аналітик "Альпарі" Вадим Йосуб упевнений, що гривня у жовтні зміцнювалася за рахунок високих цін на український експорт. Так, ціни на сталь і на агропромислову продукцію у жовтні зберігалися на рекордно високих рівнях. "Протягом найближчого тижня ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,6 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,4/26,7 грн", – зазначає Йосуб.
Колега Йосуба з "Центру біржових стратегій" Максим Орищак дотримується більш оптимістичних оцінок. Він вважає, що долар подорожчає, але лише до 26,4 грн/$.
"Очікування повного локдауну мотивують імпортерів активніше проявляти себе для закриття зовнішніх зобов'язань. Ще один важливий гравець – це НБУ, який продовжує виходити на ринок з інтервенціями з викупу долара. У таких умовах набагато більше шансів на зростання курсу, ніж на його зниження. Очікуємо на курс гривні поблизу позначки 26,4 грн/$", – каже аналітик.