Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ констатує падіння економіки країни

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: НБУ, економіка

  У вересні 2021 року Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) знизився на 4,4% р/р. Основний внесок у падіння ІВБГ мало сільське господарство, обсяги виробництва якого знизилися на 11,4% р/р через повільніший темп збирання кукурудзи цього року.

  9614_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це свідчить Макроекономічний та монетарний огляд НБУ (жовтень 2021 року).

  Як зазначається в огляді, у вересні знизилися й обсяги виробництва в промисловості (на 0,7% р/р). Дефіцит вугілля та проведення ремонтів на окремих металургійних підприємствах позначилися на добувній промисловості, металургії та енергетиці. Через високу вартість газу надалі скорочувалося виробництво в хімічній промисловості.

  Натомість нарощування експорту агропродукції та чорних металів сприяло зменшенню спаду в оптової торгівлі та поліпшенню показників вантажообороту.

  Споживчий та інвестиційний попит залишалися стійкими, хоча зростання роздрібної торгівлі сповільнилося (до 5,9% р/р) на тлі високої бази порівняння. Надалі швидко зростало будівництво (10,1% р/р), у тому числі за рахунок збільшення бюджетного фінансування дорожньої інфраструктури, зазначили в НБУ.

  За даними НБУ, за січень-вересень ІВБГ зріс на 1,1%, за дев’ять місяців минулого року спостерігалося падіння на 6,0%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми