Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що пообіцяла Україна в обмін на гроші МВФ

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: МВФ

  Україна не стала обіцяти МВФ (Міжнародний валютний фонд) підвищення тарифів на комунальні послуги, при цьому з фондом узгоджено програму субсидій. Також у МВФ розраховують на ухвалення оновленого податкового законодавства в нашій країні.

  3547_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  "Не те що підвищення тарифів немає, навпаки – є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення тарифів", – заявив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Про це повідомляє "Інтерфакс" 23 листопада.

  Оподаткування

  Гетманцев зазначив, що меморандум передбачає ухвалення "податкового" законопроєкту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізосіб з продажу нерухомості та рентної плати. Він зазначив, меморандум з МВФ містить норму про "покращення адміністрування податків" та мінімізації можливостей для зловживань.

  "Україна, згідно з меморандумом, має намір "закрити" податкові лазівки, пов'язані з операціями із нерухомістю. І покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів", – додав Гетманцев .

  Держбюджет

  Меморандум передбачає намір нашої держави зменшити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП. Зазначимо, державний бюджет на 2021 рік передбачає дефіцит у 5,5%. Однак це вже закладено у проєкт бюджету на 2022 рік.

  Захист населення та пенсії

  Україна висловила намір "у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ запровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики".

  Також меморандум із МВФ передбачає продовження впровадження пенсійної реформи. Йдеться, найімовірніше, про підвищення вимог до страхового стажу та поступове впровадження накопичувальних пенсій.

  COVID-фонд та БЕБ

  Україна зобов'язується оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця цього року. Серед намірів України також відзначається запуск БЕБ (Бюро економічної безпеки) та ліквідація до кінця грудня 2021 року Державної фіскальної служби.

  Інфляція та НБУ

  "Особливо вказується на послідовність грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Мається на увазі інфляційне таргетування та зниження темпів інфляції", – заявив голова парламентського комітету. Також Україна зобов'язана забезпечити інституційну незалежність НБУ (Національний банк).

  САП

  Також одним із структурних маяків меморандуму України з МВФ є призначення до кінця листопада керівника САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури) та забезпечення її автономії. Зазначимо, саме на САП покладається здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності досудового розслідування НАБУ.

  Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд погодив надання Україні нового траншу. Йдеться про $700 млн за програмою stand-by.

  Кошти будуть спрямовані на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу. У свою чергу президент Володимир Зеленський подякував раді директорів за позитивне рішення. На сайті МВФ уточнюється, що програму stand-by продовжено до червня 2022 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми