Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Над Україною нависла загроза дефолту

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: дефолт

  Експерти розповіли про страховку від дефолту держави.

  2905_1380826409_defolt.jpg (71.76 Kb)


  П'ятирічні CDS (Credit Default Swap) України, або кредитно-дефолтні свопи, зросли на 27% до 534,44 пункту від початку скандалу з блокуванням виплат за "зеленими" єврооблігацій.

  Про це свідчать дані звіту Dragon Capital.

  Кредитний дефолтний своп (CDS) – фінансовий інструмент, за яким купуються/продаються ризики несплати зобов'язань. По суті – це страховка від дефолту держави. Чим вище вартість дефолтних свопів, тим вище ризик дефолту.

  Якщо 11 листопада індекс CDS становив 422 пункти, то після скандалу з невиплатою облігацій – зріс до 534,44 пункту (станом на 22 листопада).

  Для порівняння – 5-річні CDS Туреччини за період з 11 по 22 листопада зросли на 20,5% до 402 пунктів. Це спровокувало девальвацію національної валюти ліри і як наслідок – антиурядові протести.

  Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами з коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.

  Кошти були виплачені всім юридичним особам, за винятком компаній групи ДТЕК, яких керівництво ДП і Держбанку в ручному режимі видалили з платіжних доручень.

  ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.

  Інвестиційна компанія Dragon Capital повідомила, що політична дискримінація окремих компаній при виплаті коштів цільових "зелених" єврооблігацій підриває довіру інвесторів до Уряду України й призведе до негативної реакції на боргові зобов'язання українських компаній.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми