Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

МВФ висунув умови для запровадження накопичувальної пенсії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: МВФ, пенсії

  Україна для введення обов’язкової накопичувальної пенсії повинна забезпечити збереження першого рівня солідарної системи. Крім того, другий рівень навряд чи призведе до зростання пенсій.

  5992_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це повідомляється в огляді МВФ, підготовленому до першого перегляду програми Stand-By.

  Як наголошується в документі, офіційні органи розглядають можливість введення другого накопичувального рівня пенсійної системи.

  «У той час як середні пенсії в Україні низькі, накопичувальний другий рівень навряд чи поліпшить їх адекватність, особливо якщо вклади будуть інвестуватися в державні облігації», — йдеться в огляді.

  При цьому в МВФ вважають, що Україна повинна виконати необхідні умови для введення накопичувальної пенсії.

  «Що найбільш важливо, накопичувальний другий рівень слід вводити тільки за наявності відповідних попередніх умов; він може фінансуватися за рахунок нових ресурсів, але в будь-якому разі не повинен призвести до скорочення ресурсів, що виділяються на перший рівень (солідарної системи. — Ред.)», — йдеться в документі.

  До речі, якщо ви все ще не підписані на телеграм-канал Finance.ua, рекомендуємо це зробити прямо зараз. Всього пара кліків — і найважливіші новини для ваших гаманці завжди будуть у вашому улюбленому месенджері.

  Крім того, в оновленому Меморандумі з МВФ українська влада фактично згодна з цією позицією фонду.

  «Ми продовжимо нашу співпрацю з партнерами за програмами розвитку для впровадження ретельно відрегульованих обов’язкових накопичувальних пенсійних схем після того, як будуть створені необхідні передумови. Ми також визначимо відповідні джерела фінансування для другого рівня і забезпечимо, щоб ресурси, перерозподілені з першого на другий рівень, були заміщені іншими джерелами надходжень», — йдеться в Меморандумі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми