Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ дали аналіз ситуації на валютному ринку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: валюта, НБУ

  Охарактеризовано ситуацію на валютному ринку.

  2550_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Як він повідомив, обмінний курс гривні до долару США послаблюється другий тиждень поспіль (за останній тиждень – на 1,7%). Його динаміка визначається переважанням попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків на МВРУ над пропозицією, що спостерігається як на сегменті спот, так і форвард.

  Незважаючи на збільшення пропозиції іноземної валюти від експортерів (аграрна та металургійна галузі), зростання попиту на неї (у тому числі з урахуванням високої вартості імпортованих енергоносіїв на міжнародних ринках та слабкого попиту нерезидентів на державні цінні папери) визначають низхідну динаміку курсу гривні.

  На готівковому сегменті чистий попит на іноземну валюту з боку фізичних осіб зростає та з початку листопада досяг майже 200 млн. доларів США. Чиста купівля банками готівкової іноземної валюти з початку року скоротилася до 1 млрд. доларів США.

  Надходження траншу МВФ за результатами першого перегляду програми Stand-by у розмірі близько 700 млн. доларів США підтримуватиме макроекономічну та фінансову стабільність.

  Прибуток банківського сектору за 10 місяців 2021 року збільшився майже у 1,5 рази порівняно з відповідним періодом минулого року – до понад 58 млрд. гривень. Цьому сприяли, передусім, збільшення чистих процентних та комісійних доходів банків – на рівні близько 30% порівняно з попереднім роком та майже 3-разове скорочення обсягів відрахувань банками у резерви за активними операціями.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми