Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Весь бізнес світу може втратити великі гроші

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бізнес

  Боротьба зі зміною клімату може спричинити знецінення низки активів, сукупна вартість яких складає трильйони доларів. Найбільше постраждає ринок нерухомості – його активи, за оцінками фахівців, знеціняться на 7,5 трлн доларів.

  2554_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Оцінюючи домовленість близько 200 країн про скорочення використання викопного палива з метою боротьби зі зміною клімату, досягнуту на конференції ООН з клімату в Глазго, видання The Wall Street Journal (WSJ) зазначає: і самі кліматичні зміни, і боротьба з ними можуть спричинитись до серйозних фінансових ризиків.

  Ризики поділяються на два типи:

  збитки від природних катаклізмів — посухи, повені та ін;
  витрати, пов’язані з энергопереходом.
  Нині вже будь-який актив, чия відшкодована вартість від використання або продажу виявиться нижчою за балансову, претендує на списання. При цьому причина цього — зміна клімату або заходи щодо його стримування, — не важлива.

  «Низка підприємств уже почали позбавлятися потенційно збиткових активів. А інші чекають чіткіших правил для обліку викидів вуглекислого газу», — зазначають аналітики.

  Ще в 2019 році міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) оцінювало вартість «проблемних» активів по всьому світу мінімум у 11,8 трлн доларів. При цьому в розрахунок бралися і заходи щодо боротьби зі зміною клімату, які, за очікуваннями, будуть повноцінно розгорнуті до 2050 року.

  За прогнозами аналітиків, найбільше постраждає сектор нерухомості. Очікується, що в ньому «проблемними» можуть стати активи на 7,5 трлн доларів.

  Серед причин цього — екстремальні погодні явища. Вважається, що вони можуть завдати шкоди всім учасникам ринку:

  власникам нерухомості;
  страховикам;
  кредиторам.
  Енергетична промисловість втратить 3,3 трлн доларів. Це складає майже чверть загальної вартості «проблемних» активів.

  При цьому в WSJ зазначають, що значна частина майбутніх збитків припаде на видобуток корисних копалин. Наприклад, для того, аби утримати глобальне потепління на рівні нижче 1,5°C, за недавніми дослідженнями, більше половини запасів викопного палива доведеться залишити в землі.

  Під потужним ударом будуть і вугільні електростанції, які продовжують закриватися в багатьох розвинених країнах. За даними Управління енергетичної інформації, кількість вугільних електростанцій у США за десять років скоротилася майже вдвічі: з 580 у 2010 році до 284 у 2020-му.

  Сукупне ж знецінення газових та вугільних активів вже до 2030 року може становити 68 млрд доларів. За розрахунками рейтингового агентства S&P Global, вони розподіляться порівну:

  газових активів у зоні ризику виявиться на 34 млрд доларів;
  вугільних — на тих же 34 млрд доларів.
  Втім, наразі енергетичні компанії не поспішають звинувачувати у своїх проблемах кліматичні зміни. Так, торішнє списання активів на 150 млрд доларів лише небагато з них пояснили змінами клімату. Інші ж причиною цього назвали обвал цін в умовах пандемії COVID-19.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми