Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Весь бізнес світу може втратити великі гроші

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бізнес

    Боротьба зі зміною клімату може спричинити знецінення низки активів, сукупна вартість яких складає трильйони доларів. Найбільше постраждає ринок нерухомості – його активи, за оцінками фахівців, знеціняться на 7,5 трлн доларів.

    2554_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Оцінюючи домовленість близько 200 країн про скорочення використання викопного палива з метою боротьби зі зміною клімату, досягнуту на конференції ООН з клімату в Глазго, видання The Wall Street Journal (WSJ) зазначає: і самі кліматичні зміни, і боротьба з ними можуть спричинитись до серйозних фінансових ризиків.

    Ризики поділяються на два типи:

    збитки від природних катаклізмів — посухи, повені та ін;
    витрати, пов’язані з энергопереходом.
    Нині вже будь-який актив, чия відшкодована вартість від використання або продажу виявиться нижчою за балансову, претендує на списання. При цьому причина цього — зміна клімату або заходи щодо його стримування, — не важлива.

    «Низка підприємств уже почали позбавлятися потенційно збиткових активів. А інші чекають чіткіших правил для обліку викидів вуглекислого газу», — зазначають аналітики.

    Ще в 2019 році міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) оцінювало вартість «проблемних» активів по всьому світу мінімум у 11,8 трлн доларів. При цьому в розрахунок бралися і заходи щодо боротьби зі зміною клімату, які, за очікуваннями, будуть повноцінно розгорнуті до 2050 року.

    За прогнозами аналітиків, найбільше постраждає сектор нерухомості. Очікується, що в ньому «проблемними» можуть стати активи на 7,5 трлн доларів.

    Серед причин цього — екстремальні погодні явища. Вважається, що вони можуть завдати шкоди всім учасникам ринку:

    власникам нерухомості;
    страховикам;
    кредиторам.
    Енергетична промисловість втратить 3,3 трлн доларів. Це складає майже чверть загальної вартості «проблемних» активів.

    При цьому в WSJ зазначають, що значна частина майбутніх збитків припаде на видобуток корисних копалин. Наприклад, для того, аби утримати глобальне потепління на рівні нижче 1,5°C, за недавніми дослідженнями, більше половини запасів викопного палива доведеться залишити в землі.

    Під потужним ударом будуть і вугільні електростанції, які продовжують закриватися в багатьох розвинених країнах. За даними Управління енергетичної інформації, кількість вугільних електростанцій у США за десять років скоротилася майже вдвічі: з 580 у 2010 році до 284 у 2020-му.

    Сукупне ж знецінення газових та вугільних активів вже до 2030 року може становити 68 млрд доларів. За розрахунками рейтингового агентства S&P Global, вони розподіляться порівну:

    газових активів у зоні ризику виявиться на 34 млрд доларів;
    вугільних — на тих же 34 млрд доларів.
    Втім, наразі енергетичні компанії не поспішають звинувачувати у своїх проблемах кліматичні зміни. Так, торішнє списання активів на 150 млрд доларів лише небагато з них пояснили змінами клімату. Інші ж причиною цього назвали обвал цін в умовах пандемії COVID-19.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми