Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт шокував прогнозом курсу гривні

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Днями Нацбанк підвищив облікову ставку з 8,5% до 9%.

  9966_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Підвищення Нацбанком облікової ставки з 8,5% до 9% - марно з точки зору боротьби з інфляційними ризиками. Таке рішення також несе шкоду для населення і бізнесу, оскільки може ускладнити доступ до кредитного фінансування.

  Воно також не зупинить зростання курсу гривні до позначки у 28 грн/$, вважає аналітик TeleTrade Сергій Родлер.

  Експерт заявив, що НБУ, який обґрунтував підвищення ставки наростанням інфляційних ризиків, "ніяк їх не контролює". Вплив інфляції він пропонує знижувати іншими способами.

  "Наприклад, у Китаї активно боролися зі зростанням промислової інфляції, але робили це шляхом боротьби з істинним джерелом проблеми - виниклим дефіцитом сировинних товарів і електроенергії", - зазначив Родлер.

  Аналітик припускає, що НБУ намагається підвищити за допомогою підвищення ставки ОВДП серед нерезидентів, які скоротили свій портфель в листопаді на 3,07 мільярда гривень.

  Говорячи про потенціал для ослаблення гривні, Родлер зазначив, що вона з травня активно дорожчає проти валют розвинених країн. Дешевшати вона почала з середини листопада.

  "Курс гривні може відкотитися до 27 грн/$, але після цього варто чекати штурму рівня в 27,4/$ і подальший рух у бік позначки в 28 грн/$", - прогнозує він.

  Підвищення облікової ставки:
  У липні 2021 року Нацбанк підвищив облікову ставку до 8% річних.
  Глава Нацбанку Кирило Шевченко заявив, що це продиктовано посиленням інфляційного тиску і прагненням привести інфляцію до планових 5% в 2022 році.
  У вересні Національний банк України підвищив облікову ставку до 8,5% річних після підвищення її до 8% у липні.
  У жовтні Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 8,5% річних після підвищення її до цього рівня у вересні.
  9 грудня стало відомо, що НБУ підвищує облікову ставку до 9% річних після збереження її на рівні 8,5% у жовтні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми