Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Черги на кордонах України стануть меншими

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: суспільство

  Уряд запускає пілотний проект “Електронна черга перетину кордону”, завдяки якому черга з вантажівок і фур на кордоні має бути значно зменшена.

  7774_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це повідомили на сайті Державної митної служби України.

  “Протягом тривалого часу на пунктах пропуску складається ситуація із затримками перетину кордону вантажним транспортом, в результаті чого утворюються великі черги. Це створює незручності як для водіїв, так і для жителів прикордонних регіонів, становить небезпеку для навколишнього середовища та руху транспорту. Більше того, такі черги призводять до мільйонних збитків бізнесу, шкодять діловій репутації національних експортерів та перевізників, призводять до втрати ними іноземних контрагентів, порушення виробничого циклу українських підприємств з іноземними інвестиціями”, – сказано в повідомленні.

  З метою протидії цьому, Урядом було затверджено проєкт “Електронна черга перетину кордону”.

  Такий комплексний сервіс передбачатиме:

  забезпечення прогнозованого часу перетину кордону за рахунок електронної системи управління чергою;
  облаштування зон очікування для усунення черги автотранспорту з автошляхів перед пунктами пропуску;
  формування системних джерел фінансування інфраструктури перетину кордону.
  У такий спосіб планується досягти:

  скорочення часу простою вантажівок до кількох годин;
  комфортних умов очікування (зокрема стоянки з охороною, вбиральні й душові приміщення та інші сервіси);
  онлайн консультування користувачів оператором сервісу про перетин кордону.
  Такий комплексний сервіс вже працює в низці країн ЄС, зокрема в Естонії, Литві, Фінляндії. Його ефективність позитивно оцінена Всесвітньою митною організацією як дієвий інструмент, для вирішення проблеми черг перед пунктами пропуску.

  Проєкт реалізовуватиметься шляхом залучення міжнародної технічної допомоги без використання коштів державного бюджету.

  Поки що пілотний проєкт буде поширюватися на вантажні автомобілі та вантажні перевезення. За підсумками проєкту та законодавчого врегулювання сервіс можна буде розповсюдити на всю територію України та інші категорії транспортних засобів.

  Очікується, що запровадження даного проєкту покращить інвестиційний клімат України та, у перспективі, призведе до збільшення кількості робочих місць.

  Концепцією проєкту “Електронна черга перетину кордону” передбачено 3 місяці на розгортання сервісу. За результатами випробувального терміну, до національного законодавства будуть імплементовані відповідні норми і система управління чергами розпочне своє функціонування.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми