Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Іноземні інвестиції втікають з України

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в 2020-му в порівнянні з попереднім роком зменшився більш ніж на 2 млрд доларів.

  7774_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це сказано в дослідженні Офісу ефективного регулювання (BRDO), результати якого були оприлюднені на прес-конференції в Києві.

  «Приплив прямих іноземних інвестицій в Україну останнім часом значно скорочується. У 2020 році їх обсяг склав 453 млн доларів, а у 2019 — 2,61 млрд доларів. Значну роль тут відіграє ковід-криза, проте загальний тренд не є позитивним для нашої країни», — зазначила головний економіст BRDO Юлія Корнєєва.

  За її словами, основними чинниками, що впливають на інвестиційні рішення, є корупція та проблеми у сфері захисту прав власності.

  Зараз Україна за Індексом сприйняття корупції в рейтингу за 2020 рік займає 117-е місце зі 180, що свідчить про значні проблеми з корумпованістю. За індексом економічних свобод Україна має найгірший результат серед країн Європи.

  Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив стратегію економічного розвитку України до 2030 року, згідно з якою з 2025 року планується залучати щорічно не менше 15 мільярдів доларів іноземних інвестицій.

  Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в Україні за III кварталу 2021 року зафіксовано «рекордний рівень» прямих іноземних інвестицій за останні роки — 4,8 млрд доларів. За його словами, при цьому за весь 2017 рік було 3,7 млрд доларів, а за весь 2018 — 4,5 млрд доларів.

  Голова Ради Нацбанку України Богдан Данилишин повідомив, що надходження іноземних інвестицій в Україну залишається низьким і не відіграє суттєвої ролі ні в стимулюванні економічної активності, ні в пропозиції іноземної валюти на ринку. Він пояснив, що за перші 9 місяців 2021 року без урахування $ 5,2 млрд реінвестованих доходів, отриманих нерезидентами в Україні, інвестиції прямих інвесторів у підприємства прямого інвестування в Україні становили лише $ 744 млн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми