За даними порталу Blockchain.com, переважна більшість біткоїнів – 90% монет – вже видобуті і знаходяться в обігу. При цьому експерти галузі стверджують, що на майнінг 10% криптовалюти, які ще залишилися, знадобиться більше століття.
З часу видобутку перших біткойнів минуло 12 років, і у відкритому обігу перебувають 18,9 млн монет. За прогнозами біржі CoinDesk, оборот всіх біткойнів варто очікувати не раніше 2140 року.
Халвінг (halving, «уполовинювання») біткойну, який відбувається приблизно кожні чотири роки, насамперед означає скорочення нагороди за кожен видобутий блок.
Халвінг продовжує ускладнювати процес майнінгу. Іншими словами, зараз майнери отримують по 6,25 біткойна за кожен доданий блок у блокчейн, але у 2024 році сума винагороди знизиться вдвічі.
Тим часом, близько 20% біткоїнів (3,7 млн) із уже видобутих вважаються «втраченими» з різних причин – це означає, що їх неможливо отримати.
Протягом тренду, що склався останнім часом, у понеділок біткойн подешевшав на 5,8 , його курс упав нижче за $48 000, а минулого тижня – на 27.
Незважаючи на недавній розпродаж криптоактивів, деякі біржові експерти все ще розраховують на те, що біткойн знову подорожчає, оскільки багато хто, зокрема великі гравці, цінують цю криптовалюту як засіб хеджування від інфляції.