Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці заплатять за "економічний паспорт" Зеленського

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: економічний паспорт

  За програму "економічний паспорт", яку пропонує запровадити президент України Володимир Зеленський, заплатять усі українці, оскільки гроші, які пропонується спрямувати на виплати, закладені у платіжках за комунальні платежі. Про це йдеться у матеріалі РБК Україна "Україна – не Норвегія. Або що не так з ідеєю про "економічний паспорт" українця".

  2610_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Логіка влади цілком зрозуміла, пише видання: її мета – покращити рівень життя молодих людей, давши їм стартовий капітал на початку дорослого життя. Тим більше, у світі є подібні держпрограми. Наприклад, у Норвегії, Саудівській Аравії, ОАЕ, Кувейті.

  "Тільки, на відміну від цих країн, Україна не має надлишку корисних копалин – нафти, газу тощо. Немає у нас і профіцитного держбюджету, наприклад, як у випадку з Норвегією, що входить до топ – 15 країн найбільших видобувачів нафти. Крім того, на відміну від тих самих Саудівської Аравії чи Кувейту, нафта та газ в Україні в дефіциті, ми їх не експортуємо, а навпаки – імпортуємо", - нагадує видання.

  Журналісти наголошують: рентна плата, яка має стати джерелом для держфонду, закладається у внутрішні ціни нафти та газу, у т.ч. та у тарифи ЖКГ.

  "Тому не держава даватиме гроші до Фонду, а за фактом - самі громадяни, зокрема й через оплату "комуналки". Грубо кажучи, батьки заплатять внески за дітей", - пояснюють журналісти.

  У результаті влада візьме кошти не з прибутку, а зі збитків, що може розбалансувати держбюджет і місцеві бюджети, які мають у своєму розпорядженні частину рентних платежів.

  "Рентна плата, надходячи до держбюджету, витрачається за багатьма статтями. Наприклад, рента при видобутку газу традиційно була джерелом для виплат житлових субсидій. Тепер же недобір доведеться поповнювати позиками, збільшуючи держборг. Не кажучи вже про те, що частину ресурсу з ренти зараз одержують місцеві бюджети, для яких уряду також доведеться шукати компенсатори", - резюмує видання.

  Нагадаємо, президент Зеленський вніс у Верховну Раду проєкт щодо запровадження "економічного паспорта українця". Відповідно до проєкту, для дітей, народжених з 1 січня 2019 року, відкриють рахунки, на яких накопичуватимуться кошти від рентних платежів. Ці засоби діти можуть використовувати після досягнення повноліття на освіту чи житло.

  Раніше член економічного дискусійного клубу Олег Пензін заявив, що реалізація президентської ініціативи про економічний паспорт українця призведе до недофінансування пенсій та соціальних виплат. У свою чергу інвестиційний аналітик Сергій Фурса зазначив: реалізація такої програми в умовах дефіциту бюджету призведе до нарощування державного боргу, остаточного розбалансування бюджету та кризи платежів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми