Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ порахував прямі іноземні інвестиції

 • Джерело: finclub.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Національний банк удосконалив облік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) відповідно до міжнародних стандартів.

  2610_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  За даними НБУ, відтепер у статистиці платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції у ПІІ враховуватимуться кредити, отримані від сестринських компаній-нерезидентів.

  Сестринськими вважаються підприємства, які мають спільного безпосереднього або опосередкованого прямого інвестора, але володіють менше 10% статутного капіталу одне одного.

  Такий облік ПІІ дає змогу охопити більше боргових операцій в межах міжнаціональних корпорацій, точніше визначити обсяг інвестицій та краще відобразити їх спрямованість.

  Врахування кредитів між сестринськими підприємствами не впливає на сальдо фінансового рахунку платіжного балансу через перекласифікацію кредитів зі статті «Інші інвестиції» до статті «Прямі інвестиції».

  Водночас за результатами врахування кредитів між сестринськими підприємствами чисті запаси ПІІ станом на кінець ІІІ кварталу 2021 року переглянуті на $6 млрд (з $55,1 до $61,1 млрд).

  Оскільки в статистиці ПІІ кредити між сестринськими підприємствами класифікуються відповідно до резидентної належності кінцевого контролюючого інвестора, ПІІ в Україну збільшено на $3,7 млрд, а ПІІ за кордон зменшено на $2,3 млрд.

  Відповідні ретроспективні уточнення часових рядів статистики зовнішнього сектору здійснено з 2015 року.

  На кінець I кварталу ПІЇ в економіку України склали $51,785 млрд. Прямі іноземні інвестиції в Україну у II кварталі 2021 року становили $1,35 млрд.

  У першому півріччі ПІІ зросли на $2,7 млрд порівняно з вілповідним періодом 2020 року.

  Торік чистий відтік прямих іноземних інвестицій Україну склав $868,2 млн порівняно з їх чистим припливом у $5,86 млрд у 2019 році.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми