В останні місяці китайські інвестори переключилися з покупки нерухомості на розкішний годинник як найкращий варіант зберегти свої кошти на тлі уповільнення економічного зростання.
Про це пише Financial Times з посиланням на реселерів елітного годинника.
Як пише видання, багаті китайці перестали купувати додаткові будинки і натомість витратили свої зайві гроші на годинник, такі як Rolex і Patek Philippe. За словами експертів, це сприяло 40%-му зростанню імпорту швейцарського годинника до Китаю за перші 10 місяців цього року. Зазначається, що імпорт елітного годинника зростав попри те, що економіка в цілому охолола.
Аналітики зазначають, що криза на ринку нерухомості Китаю спонукала багатьох інвесторів шукати альтернативи. Зазначається, що для багатьох багатих покупців, елітні годинники це, зокрема, і засіб захисту від інфляції.
На тлі падіння споживчого попиту через економічний спад, дорогий годинник завоював популярність серед багатіїв. За даними жовтневого опитування близько 1500 дорослих китайців з річним сімейним доходом понад 500 000 юанів ($78 000), 88% респондентів планували в найближчі 12 місяців зберегти або збільшити витрати на дорогий елітний годинник (середньої вартості 76 700 юанів).
«Верхній сегмент годинникового ринку дуже сильний. Якщо ви підете в магазин Rolex зараз, у нього не буде достатньо [годинників] для продажу клієнтам», – зазначають автори дослідження.
Деякі покупці відзначають, що дорогий годинник через пару років можна продати з невеликим прибутком, а ось із нерухомістю зараз так не вийде.
Також зазначається, що однією з рушійних сил буму елітного годинника є їх мобільність, яка дозволяє відносно просто вивести активи за кордон. У Китаї діє щорічний ліміт $50 000 на грошові перекази за кордон.