Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Шахраї придумали схему обману через "Нову пошту"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Нова пошта

    Аферисти крадуть гроші з карток українців, використовуючи фейкові посилання.

    3859_3234_1.jpg (19.21 Kb)

    Шахраї вигадали нову схему обмана українців на сайтах купівлі-продажу, пропонуючи скористатися ніби-то новою послугою "Нової пошти".

    Про це у Facebook написав чоловік, якого намагалися обдурити у цей спосіб.

    Схема полягає в тому, що шахрай, під виглядом покупця, обирає ваш товар на інтернет-майданчику і пропонує оплатити замовлення через сервіс "novapay".

    Так і автору посту, який хотів продати непотрібні речі написала жінка на ім’я Анастасія та запропонувала купити товар через цю функцію.

    "Далі вона надсилає посилання на "накладну" на "сайті" "Нової Пошти", зроблено правдоподібно, тільки "beautiful-pays.site" насторожує. Зрозуміло, від мене, з метою безпеки, потрібно ввести номер картки тощо", – пише користувач.

    Щоб перевірити сервіс він ввів дані порожньої віртуальної картки, однак сайт шахраїв написав, що залишок на картці має бути не меншим ніж сума продажів.

    Тобто, якщо чоловік ввів би дані картки із грошима, з його рахунку списали невідому кількість коштів.

    Підроблене посилання виглядало так: https://novaposhta.beautiful-pays.site/pay/20450260292142, хоча справжній сайт novapay має домен https://novapay.ua/.

    У прес-службі "Нової пошти" розповіли, що novapay не є окремою послугою, як "OLX доставка". Novapay – це платіжна система, на кшталт такої, яку має кожен банк. Тобто для кожної транзакції під час оплати замовлення у відділенні, або кур'єрської доставки – використовується ці система.

    "У даному випадку клієнт зробив правильно. Він зрозумів, що на такому сайті неможна залишати жодні дані. Ми повідомили про ситуацію нашу службу безпеки, вони блокують такі сайти, однак шахраї ніколи не сплять", – повідомили нам у "Новій пошті".

    Співробітники поштового оператора вкотре закликали не вводити свої дані на підозрілих сайтах і взагалі, за можливістю, не переходити з сайту в інші месенджери.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми