Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

ФОПам дали роз'яснення щодо використання РРО

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ФОП

  Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики поширив роз'яснення щодо застосування РРО/ПРРО для платників єдиного податку з 1 січня 2022 року. Відповідний документ у своєму телеграм-каналі опублікував голова комітету Данило Гетьманцев.

  5224_1619000567-4700.jpg (35.2 Kb)


  У роз'ясненні зазначається, що через відсутність єдиної позиції органів влади у питанні використання РРО/ПРРО до комітету надходять численні звернення від ФОПів з проханням дати відповідь на ті чи інші питання.

  Зокрема, з 1 січня не є обов'язковим використання реєстраторів розрахункових операцій або відповідного програмного забезпечення ФОПами першої групи.

  Окрім цього, без використання РРО/ПРРО може здійснюватись роздрібна торгівля не території сіл – за умови, якщо підприємець не торгує підакцизними товарами та використовує розрахункові книжки або книгу обліку розрахункових операцій.

  Однак ця норма не застосовується у разі, якщо відповідна сільська рада прийняла рішення про обов'язкове використання РРО/ПРРО на території громади або якщо річний обсяг розрахункових операцій одного пункту торгівлі станом на 1 січня перевищує суму у 167 мінімальних заробітних плат.

  У документі також зазначається, що платники єдиного податку не зобов'язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження – за умови, якщо вони не зареєстровані як платник ПДВ та не торгують технічно складними товарами, що підлягають гарантійному ремонту, а також товарами медичного призначення та ювелірними виробами з дорогоцінних металів, дрогоцінного та напівдорогоцінного каміння.

  Окрім цього, платники єдиного податку не повинні підтверджувати витрати на придбання товарів – вони зобов'язані лише сумлінно вести облік доходів.

  Доволі поширеними є запитання щодо використання РРО/ПРРО при здійсненні торгівлі у мережі інтернет. У роз'ясненні зазначається, що у разі оплати покупцем товару чи послуги безпосередньо на банківський рахунок продавця (окрім карткового рахунку), використання реєстраторів не є обов'язковим. При усіх інших варіантах оплати, продавець зобов'язаний проводити покупку через РРО/ПРРО.

  Обов'язковим також є використання РРО/ПРРО при придбанні товарів в розстрочку. У таких випадках продавець повинен видати покупцю фіскальний чек за кожен платіж – за винятком платежів, що здійснюються безпосередньо на поточний рахунок продавця за реквізитами у форматі IBAN.

  В опублікованому розя'сненні Комітет також звертається до Кабінету міністрів, НБУ та Податкової служби із проханням врахувати позицію парламентарів при розгляді звернень платників податків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми