Харківська, Кіровоградська, Львівська, Луганська та Житомирська області зазнають найбільших втрат через глобальне потепління, повідомляє Green Deal.
Світовий банк за ініціативою Мінекології провів дослідження про вплив зміни клімату на ключові сектори економіки України.
“Найбільші втрати доходів домогосподарств і найбільше зростання бідності та нерівності через зниження сільськогосподарського виробництва прогнозується в Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях”, — йдеться в дослідженні.
Експерти вивчали два сценарії — RCP 4.5 і RCP 8.5. Вони передбачають глобальне підвищення температури до 2100 року відповідно на 2,4 °C (при боротьбі з викидами вуглецю) і на 4,3 °C (без достатніх заходів такої боротьби).
За сценарієм RCP 8.5 аналітики припускають зниження врожайності в Україні ячменю, кукурудзи та соняшнику на 10-30% до рівня 2010 року в 2030-2050 рр. Але при цьому прогнозується зростання врожайності озимої пшениці до середини століття переважно в північній і північно-західній частині країни на 20-40%, якщо порівнювати з базовим періодом 2010 року.
Експерти відзначають, що кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%, у тому числі до 80% для кукурудзи і до 40-80% для соняшнику. Щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може досягати 264-504 мільйонів доларів.