Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів, чому "економічний паспорт" неможливий

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: економічний паспорт

    В разі реалізації програми про економічний паспорт дефіцитний український бюджет залишиться без коштів на здійснення соціальних виплат.

    5216_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Про це заявив член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

    "Якщо ви забираєте 60 млрд. грн з дохідної частини бюджету, що ви будете давати навзаєм? Тобто яким чином ви забезпечите необхідну дохідну частину під ваші соціальні завдання, під ваші видатки при збереженні без зміни дефіциту в розмірі 188 млрд. грн? І перше питання, який задасть будь-який економіст – а хто буде платити за те, що ті кошти будуть вилучені з дохідної частини?", - пояснив Пендзин у ефірі телеканалу "Україна 24".

    Він також нагадав, що схожі програми накопичення коштів для дітей діють в країнах, що мають бездефіцитний бюджет, який дає їм змогу фінансувати ці програми, в той час як в Україні бюджетні видатки значно перевищують доходи. І в разі якщо десятки мільярди будуть вилучені з бюджету на фінансування "Економічного паспорту", у держави виникнуть серйозні проблеми зі здійсненням соціальних видатків.

    "Коли ми з вами дивимося на приклади інших країн, зокрема Арабських Еміратів, Кувейту, в Норвегії є аналогічний фонд, то там всі ті фонди формуються за рахунок як правило профіциту державного бюджету. Тобто за що йдеться мова? Ви витратили всі гроші, що отримали, ви погасили всі свої зобов’язання, виконали всі соціальні програми і у вас ще щось лишається. Так от все те, що лишається, може бути абсолютно спокійно спрямоване зокрема на доплати населенню, формування Фонду прийдешніх поколінь або інші трати, які буде вважати за потрібне суспільство", - сказав Пендзин.

    За його словами, також проблемними залишаються питання збереження коштів, що накопичуються, від знецінення і справедливості поширення програми лише на дітей, які народились з 2019 року.

    "Інфляція, слабка економіка, відсутність фондового ринку, де можна нормально розміщувати кошти для їх збереження і примноження. Тобто питань є багато, ну і дійсно я би сказав там соціальні питання – майно, ресурси, надра – це є загальнонародна власність, а не тільки дітей, що народилися після 1 січня 2019 року", - підсумував Пендзин.

    Нагадаємо, 6 грудня президент вніс до Верховної Ради два законопроекти щодо запровадження "економічного паспорта українця". Ініціатива передбачає відкриття для дітей, народжених з 1 січня 2019 року, рахунків на яких накопичуватимуться кошти від рентних платежів. Ці кошти діти зможуть використати після досягнення повноліття на освіту чи житло.

    Раніше народний депутат Ніна Южаніна заявила, що програма не гарантує збереження коштів, адже в документі прописано навіть банкрутство компаній, які опікуватимуться "дитячими" грошима.

    У свою чергу економіст Борис Кушнірук зазначив, що реалізація програми призведе до нарощування державного боргу, розбалансування надходжень та кризи держбюджету.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми