Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фахівці прогнозують "гойдалки" для гривні

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: гривня, долар, валюта

  Цього тижня економічна активність почне поступове відновлення після свят, що може спричинити нові коливання курсу гривні.

  2610_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU.

  Зазначається, що відшкодування ПДВ та погашення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на користь нерезидентів збільшили перевагу попиту на іноземну валюту над пропозицією та призвели до ослаблення курсу гривні.

  У грудні відшкодування ПДВ знову перевищило 17 млрд грн, але чималий обсяг гривневих коштів вилучався на бюджетні рахунки через розміщення ОВДП. Тому коливання курсу гривні наприкінці року були невеликими в межах 27,2-27,3 грн/дол.

  А вже на початку січня, як зазначили аналітики компанії, відбулося погашення гривневих облігацій на понад 10 млрд грн, з них понад 1,8 млрд грн було виплачено на користь нерезидентів. Це загалом ще збільшило і гривневу ліквідність, і попит на валюту. Щоб задовольнити надлишковий попит, НБУ продав 100 млн дол. із резервів, здійснивши першу інтервенцію на валютному ринку у 2022 році.

  За даними ICU, цього тижня не відбуватиметься гривневих погашень, які могли б спричинити додатковий попит на валюту, зокрема від нерезидентів. Навпаки, у середу буде виплачено 170 млн дол. у рахунок погашення валютних ОВДП, і це може задовольнити частину потреби клієнтів банків у іноземній валюті.

  «Але економічна активність лише почне відновлюватися цього тижня, тож ситуативні дисбаланси на валютному ринку збережуться, спричиняючи коливання курсу гривні, але загалом за підсумками тижня він залишиться неподалік від рівня 27,5 грн/дол.», – прогнозують аналітики.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми