Фінанси. Гроші. Валюта, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Кібератаки Путіна "вдарять" по гаманцях українців

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: кібератаки

    Експерти очікують більш агресивної кіберактивності в Україні.

    2704_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Хакери, які вчора атакували українські урядові веб-сайти, можуть створити основу для більш серйозних кібератак та значно погіршити життя простих українців.

    Про це з посиланням на експертів повідомляє видання Reuters.

    "Оскільки напруга зростає, ми можемо очікувати більш агресивної кіберактивності в Україні та, можливо, в інших місцях", — цитує агентство аналітика з розвідки американської компанії з кібербезпеки Mandiant Джона Халтквіста.

    За його словами, це можуть бути руйнівні атаки, спрямовані на критичну інфраструктуру.

    "Організаціям необхідно розпочати підготовку", - додав Халтквіст.

    Агентство зауважує, що донедавна хакерські атаки на лікарні, енергокомпанії й фінансову систему були рідкістю. Проте організовані кіберзлочинці, багато з яких живуть у Росії, в останні два роки агресивно переслідували об’єкти критичної інфраструктури за допомогою програм-вимагачів, зламували дані пацієнтів.

    Як вважає колишній керівник відділу кібербезпеки CrowdStrike Дмитро Альперович, якщо Росія знову наважиться на вторгнення в Україну, то треба очікувати на зростання кількості кібератак, хоча вони не стануть фатальними.

    "Це буде побічне шоу. Основне шоу буде на землі", - вважає експерт.

    Reuters нагадує, що Україна вже постраждала від деяких із найбільших на сьогодні кібератак на об'єкти інфраструктури.

    У грудні 2015 року перша така кібератака позбавила світла 225 тисяч людей на заході України, при цьому хакери також саботували електророзподільне обладнання, що перешкоджало негайному відновленню електрики.

    "Середня температура взимку в Україні нижче нуля, тому втрата світла – потенційно смертельна. Повідомляється, що перебої під час атаки 2015 року у деяких містах тривали шість годин", - йдеться у матеріалі.

    Атаки на енергосистему України експерти розглядають як перший приклад відімкнення хакерами життєво важливих енергосистем, що забезпечують теплом і світлом мільйони будинків українців.

    Кібератака на урядові веб-ресурси в Україні: що відомо

    У ніч із 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на ряд урядових сайтів, зокрема Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Держслужби з надзвичайних ситуацій та інші. На головних сторінках цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. Роботу більшої частини постраждалих державних ресурсів уже відновлено.

    Загалом хакери атакували близько 70 сайтів.

    Віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевнив, що дані українців у безпеці після атаки хакерів.

    27 червня 2017 року була здійснена кібератака на державні установи, об’єкти фінансового, енергетичного, транспортного секторів, а також приватні підприємства за допомогою вірусу Petya.A, який блокував роботу комп'ютерних систем. Вірус-блокувальник шифрував дані на комп'ютері та вимагав кошти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми