Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Російська економіка може обвалитись

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: економіка

  Становище російської економіки продовжує погіршуватися.

  3887_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Російський рубль продовжить падати на тлі міжнародного занепокоєння діями Кремля на російсько-українському прикордонні.

  Таку оцінку дали російські аналітики, пишуть Коммерсант і Forbes.

  У разі нападу на Україну й введення санкцій США, запропонованих демократами, відтік капіталу з боргового і фондового ринків Росії може наблизитися до показників 2014-2015 років, а рубль втратить до 20%, повідомили економісти "Ренессанс Капитал" Софія Донець та Андрій Мелащенко.

  Становище російської економіки продовжить погіршуватися до того моменту, поки міжнародна спільнота не переконається у відведенні військ Росії від України, тобто не отримає неспростовні дані про цю деескалацію.

  В іншому випадку російський регулятор буде ухвалювати заходи з боротьби з дефіцитом ліквідності, включаючи "елементи контролю за рухом капіталу", збори за операції з федеральними кредитними облігаціями для нерезидентів, а також ринкові інвестиції для забезпечення фінансової стабільності.

  Санкції призведуть відтік іноземних інвестицій і послаблення рубля на 3-6%.

  Економісти вже спостерігають негативні тенденції на російському ринку. Американські обмеження насамперед зачеплять банківську сферу, курс валют й високотехнологічний сектор. Зауважується потенціал зниження індексу Московської біржі до рівня 3,5 тисячі пунктів.

  Що передувало

  Після заяв Росії про безрезультатність перемовин з НАТО щодо України індекс Мосбіржі уперше з 24 грудня впав нижче 3700 пунктів, рубль втратив 1 рубль 8 копійок, торгуючись на рівні 76,56 рублів / долар.

  У глобальному огляді швейцарського банку Credit Suisse про економічні ризики на 2022 рік вказано, що головним викликом для росіян стане вторгнення в Україну і запровадження у зв’язку з цим жорстких економічних санкцій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми