Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Російська економіка може обвалитись

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: економіка

  Становище російської економіки продовжує погіршуватися.

  3887_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Російський рубль продовжить падати на тлі міжнародного занепокоєння діями Кремля на російсько-українському прикордонні.

  Таку оцінку дали російські аналітики, пишуть Коммерсант і Forbes.

  У разі нападу на Україну й введення санкцій США, запропонованих демократами, відтік капіталу з боргового і фондового ринків Росії може наблизитися до показників 2014-2015 років, а рубль втратить до 20%, повідомили економісти "Ренессанс Капитал" Софія Донець та Андрій Мелащенко.

  Становище російської економіки продовжить погіршуватися до того моменту, поки міжнародна спільнота не переконається у відведенні військ Росії від України, тобто не отримає неспростовні дані про цю деескалацію.

  В іншому випадку російський регулятор буде ухвалювати заходи з боротьби з дефіцитом ліквідності, включаючи "елементи контролю за рухом капіталу", збори за операції з федеральними кредитними облігаціями для нерезидентів, а також ринкові інвестиції для забезпечення фінансової стабільності.

  Санкції призведуть відтік іноземних інвестицій і послаблення рубля на 3-6%.

  Економісти вже спостерігають негативні тенденції на російському ринку. Американські обмеження насамперед зачеплять банківську сферу, курс валют й високотехнологічний сектор. Зауважується потенціал зниження індексу Московської біржі до рівня 3,5 тисячі пунктів.

  Що передувало

  Після заяв Росії про безрезультатність перемовин з НАТО щодо України індекс Мосбіржі уперше з 24 грудня впав нижче 3700 пунктів, рубль втратив 1 рубль 8 копійок, торгуючись на рівні 76,56 рублів / долар.

  У глобальному огляді швейцарського банку Credit Suisse про економічні ризики на 2022 рік вказано, що головним викликом для росіян стане вторгнення в Україну і запровадження у зв’язку з цим жорстких економічних санкцій.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми