Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Росія може змінити курс долара в Україні

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  На валютний ринок зараз тиснуть сезонне послаблення валюти та ризик військової агресії з боку Росії.

  2704_1807580.jpg (61.83 Kb)


  На валютний ринок прямо зараз тиснуть два фактори - сезонне послаблення валюти та ризик військової агресії з боку Росії, при цьому немає причин говорити про суттєве падіння гривні до долара.

  Як повідомила прес-служба Центру економічної стратегії (ЦЕС), про це розповів директор ЦЕС Гліб Вишлінський в ефірі одного з телеканалів.

  "Послаблення гривні з кінця грудня до кінця січня є щорічним явищем. Причина – великі бюджетні виплати наприкінці року та використання валюти для майбутніх імпортних закупівель", - пояснив Вишлінський.

  За його словами, другий фактор підсилюється підвищенням відсоткових ставок в США та ЄС та призводить до скорочення вкладень у гривневі облігації уряду. Наразі, як і протягом року, немає причин говорити про суттєве падіння гривні до долара.

  Директор ЦЕС зазначає, що в плюс гривні "зіграють" податкові виплати підприємств за результатами року (зокрема податку на прибуток) та надходження від рекордного торішнього експорту зернових.

  З іншого боку, наприкінці опалювального сезону з’явиться потреба купувати великі обсяги газу, щоб наповнити пусті сховища.

  "Якщо не буде "російського" чиннику, то коливання курсу будуть у межах, які не є настільки принциповими для українців як з точки зору вибору валюти, так і з точки зору цін на імпорт. Тобто це, умовно, будуть коливання у діапазоні 3%, які не є настільки життєво важливими", - резюмує Вишлінський.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми