Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіка Китаю рекордно зростає

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка, Китай

  Економіка Китаю відновилася в 2021 році, продемонструвавши краще зростання за десятиліття завдяки стійкому експорту. Однак є ознаки уповільнення темпів зростання через ослаблення споживання і спад на ринку нерухомості.

  0111_china-flag.jpg (18.09 Kb)


  Минулого року економіка Китаю зросла на 8,1% – це найкраще зростання з 2011 року. Темпи були набагато вище цільового показника уряду «більше 6%» і переглянутого зростання на 2020 рік на рівні 2,2%. У 2020 році економіка зафіксувала найслабше зростання за 44 роки, але відновилася швидше, ніж інші великі економіки.

  Дані Національного бюро статистики (НБС) показали, що валовий внутрішній продукт в останньому кварталі виріс на 4,0%, швидше, ніж очікувалося, але все ж найслабшим темпом з другого кварталу 2020 року. Зростання склало 4,9% в третьому кварталі.

  Друга за величиною економіка світу бореться з швидко остигаючим сектором нерухомості, а також зі спорадичними спалахами COVID-19, які можуть завдати удару по її заводам і ланцюжкам поставок.

  Кілька китайських міст були приведені в стан підвищеної готовності напередодні сезону святкових подорожей по місячному Новому році, оскільки штам «Омікорон» досяг більшої кількості районів, включаючи столицю Пекін.

  «В даний час знижувальний тиск на економіку Китаю все ще відносно великий, а зростання зайнятості і доходів жителів обмежений», — заявив на прес-конференції глава НБС Нін Цзічже.

  Ринок нерухомості Китаю сповільнився в останні місяці, оскільки регулюючі органи активізували кампанію зі зниження високих ставок за позиками, що спровокувало дефолти в деяких компаніях з великою заборгованістю.

  Інвестиції в нерухомість в грудні впали на 13,9% в порівнянні з минулим роком, падаючи найшвидшими темпами з початку 2020 року. Інвестиції зросли на 4,4% в 2021 році, що є найповільнішим показником з 2016 року.

  Слабкі дані про споживання також затьмарили перспективи: роздрібні продажі в грудні не виправдали очікувань, збільшившись всього на 1,7% в порівнянні з роком раніше, що є найповільнішим темпом з серпня 2020 року.

  «Найбільша проблема в цьому році для політиків — як стабілізувати економіку в діапазоні 5−5, 5% на тлі динамічної політики нульового COVID», — сказав Не Вен, головний економіст Hwabao Trust в Шанхаї.

  Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозував зростання світової економіки в 2021 році на рівні 5,9%. При цьому МВФ очікував зростання ВВП Китаю на 8,0%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми