Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Попит на долар стрімко зріс

  • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: НБУ

    Головною причиною виникнення перекосів між попитом і пропозицією валюти в січні був психологічний фактор, пов’язаний з геополітичними подіями навколо України і реакцією на них учасників ринку.

    5606_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Про це в коментарі ЕП заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій з приводу ситуації на валютному ринку в січні 2022 р.

    “Відбулося посилення попиту на іноземну валюту з боку нерезидентів на валютному ринку України. Зокрема, нерезиденти-інвестори в ОВДП продали з початку року облігацій на загальну суму понад 5 млрд грн і купили іноземну валюту на суму $264 млн.

    Такий обсяг додаткового попиту мав певні наслідки для ситуації на внутрішньому валютному ринку, оскільки був поєднаний з дією окремих сезонних факторів. Зокрема, певний вплив на загальну ринкову кон’юнктуру справили традиційно активні бюджетні видатки у грудні. Крім того, традиційно в січні спостерігається певне зменшення продажів валюти підприємствами АПК. Разом з тим, обсяги продажу валюти з боку іншої провідної експортної галузі – гірничо-металургійної – залишаються на високих рівнях і поки не демонструють ознак до зменшення”, – заявили в НБУ.

    У регуляторі додають, що наразі валютний ринок України “має надійну макроекономічну основу, а також є значно стійким до шоків”.

    “Велику стійкість ринку додає і досвід стресової ситуації навесні 2020 року, спровокованої пандемією COVID-19, а також стримана реакція ринку на концентрацію військ Росією біля кордону з Україною в квітні 2021 року”, – зазначили також в Нацбанку.

    Гелетій заявив, що в прогнозах НБУ починаючи з 2014 року постійно враховується ризик ескалації військового конфлікту. За його словами, НБУ має план того, як реагувати на ті чи інші події.

    У НБУ заявили, що зазвичай утримуються від коментарів щодо валютної політики в період тиші, але зараз вважають за доцільне дати коментар щодо ситуації на ринку.

    “Національний банк залишається прихильним принципам гнучкого курсоутворення зі згладжуванням при необхідності надмірних курсових коливань. Саме такі підходи визначені в Основах грошово-кредитної політики, і Національний банк суворо їх дотримується, незважаючи на періодичні ситуативні сплески тиску на валютному ринку в той чи інший бік”, – йдеться в позиції регулятора.

    Зазначається, що в січні 2022 р. Нацбанк активно згладжує надмірні курсові коливання шляхом інтервенцій з продажу валюти на ринку.

    “Тобто Національний банк впливає не на напрямок зміни курсу, а на швидкість такої зміни”, – пояснили в НБУ.

    З початку року станом на ранок 18 січня Нацбанк продав на ринку 581 млн доларів.

    “Готівковий обсяг валютних резервів (понад $30 млрд.) дозволяє Національному банку, при необхідності, продовжувати активно діяти на валютному ринку послідовним і передбачуваним способом для нівелювання тимчасових сплесків.

    У разі, якщо ситуативні фактори будуть посилювати загрозу забезпечення стабільності грошової одиниці України та/або фінансової стабільності в більш тривалій перспективі, Нацбанк готовий оперативно вжити додаткових заходів, спрямованих на стабілізацію ринку, із застосуванням комплексу передбачених законодавством монетарних інструментів”, – додав Гелетій.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми