Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Попит на долар стрімко зріс

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Головною причиною виникнення перекосів між попитом і пропозицією валюти в січні був психологічний фактор, пов’язаний з геополітичними подіями навколо України і реакцією на них учасників ринку.

  5606_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це в коментарі ЕП заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій з приводу ситуації на валютному ринку в січні 2022 р.

  “Відбулося посилення попиту на іноземну валюту з боку нерезидентів на валютному ринку України. Зокрема, нерезиденти-інвестори в ОВДП продали з початку року облігацій на загальну суму понад 5 млрд грн і купили іноземну валюту на суму $264 млн.

  Такий обсяг додаткового попиту мав певні наслідки для ситуації на внутрішньому валютному ринку, оскільки був поєднаний з дією окремих сезонних факторів. Зокрема, певний вплив на загальну ринкову кон’юнктуру справили традиційно активні бюджетні видатки у грудні. Крім того, традиційно в січні спостерігається певне зменшення продажів валюти підприємствами АПК. Разом з тим, обсяги продажу валюти з боку іншої провідної експортної галузі – гірничо-металургійної – залишаються на високих рівнях і поки не демонструють ознак до зменшення”, – заявили в НБУ.

  У регуляторі додають, що наразі валютний ринок України “має надійну макроекономічну основу, а також є значно стійким до шоків”.

  “Велику стійкість ринку додає і досвід стресової ситуації навесні 2020 року, спровокованої пандемією COVID-19, а також стримана реакція ринку на концентрацію військ Росією біля кордону з Україною в квітні 2021 року”, – зазначили також в Нацбанку.

  Гелетій заявив, що в прогнозах НБУ починаючи з 2014 року постійно враховується ризик ескалації військового конфлікту. За його словами, НБУ має план того, як реагувати на ті чи інші події.

  У НБУ заявили, що зазвичай утримуються від коментарів щодо валютної політики в період тиші, але зараз вважають за доцільне дати коментар щодо ситуації на ринку.

  “Національний банк залишається прихильним принципам гнучкого курсоутворення зі згладжуванням при необхідності надмірних курсових коливань. Саме такі підходи визначені в Основах грошово-кредитної політики, і Національний банк суворо їх дотримується, незважаючи на періодичні ситуативні сплески тиску на валютному ринку в той чи інший бік”, – йдеться в позиції регулятора.

  Зазначається, що в січні 2022 р. Нацбанк активно згладжує надмірні курсові коливання шляхом інтервенцій з продажу валюти на ринку.

  “Тобто Національний банк впливає не на напрямок зміни курсу, а на швидкість такої зміни”, – пояснили в НБУ.

  З початку року станом на ранок 18 січня Нацбанк продав на ринку 581 млн доларів.

  “Готівковий обсяг валютних резервів (понад $30 млрд.) дозволяє Національному банку, при необхідності, продовжувати активно діяти на валютному ринку послідовним і передбачуваним способом для нівелювання тимчасових сплесків.

  У разі, якщо ситуативні фактори будуть посилювати загрозу забезпечення стабільності грошової одиниці України та/або фінансової стабільності в більш тривалій перспективі, Нацбанк готовий оперативно вжити додаткових заходів, спрямованих на стабілізацію ринку, із застосуванням комплексу передбачених законодавством монетарних інструментів”, – додав Гелетій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми