Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Microsoft куплять скандальну компанію Blizzard

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Microsoft

    Технологічний гігант Microsoft придбає одного з найбільших виробників відеоігор, компанію Activision Blizzard. Угода стане рекордною і для ігрової індустрії, і для самого Microsoft – йдеться про $68,7 млрд. При цьому студія Blizzard як бренд знаходиться далеко не в кращому становищі: останніми роками її репутацію підмочили скандали через сексизм, погані умови роботи, масштабні звільнення і "злиті" очікування шанувальників відеоігор.

    0459_82d0dfc-.jpeg (.75 Kb)

    Про те, що Blizzard тепер стане частиною Microsoft, повідомив 18 січня профільний ресурс Variety. Угода буде закрита вже у 2023 фінансовому році, тобто до червня 2023 року. Вона зробить Microsoft третьою за величиною ігровою компанією у світі після Tencent та Sony (якщо дивитися за нинішніми доходами).

    У Microsoft цю покупку розглядають як інвестицію у розвиток ігор на ПК, мобільних пристроях та консолях. Крім того, в Microsoft згадали про "ігри для метавсесвіту", що не може не нагадати про амбітні плани іншого техногіганта – Meta (колишній Facebook).

    "Ігри – вже сьогодні найдинамічніша і захоплююча категорія розваг на всіх платформах. Вони відіграватимуть ключову роль і у розвитку платформ метавсесвіту", – цитує The Guardian головного виконавчого директора Microsoft Сатью Наделлу.

    Що не так з Blizzard?

    Лінійка ігор від Blizzard включає легендарні франшизи Call of Duty, Warcraft, Diablo та Overwatch. Але останніми роками над компанією згустилися хмари.

    Так, Blizzard зіткнулася з тиском громадськості через звинувачення у сексуальних домаганнях та ґендерну дискримінацію. Докази цих звинувачень протягом двох років збирав Департамент справедливого найму та житлового будівництва Каліфорнії.

    У результаті розслідування з'ясувалося, що у Blizzard процвітала культура "студентського братства". Так називають атмосферу в якій білі чоловіки вважають себе кращими за інших. Відповідно, від такого становища страждали співробітники інших рас та жінки.

    Жінки рідше отримували просування по службі, їм менше платили за ту ж роботу, аніж чоловікам, і частіше звільняли. Blizzard також відмовляла жінкам у підвищенні зарплати через те, що вони можуть завагітніти. А співробітники-чоловіки могли дозволити собі домагання та жарти про зґвалтування.

    Інша проблема співробітників – низькі зарплати, погані умови праці та масові звільнення. Наприклад, у 2019-му роботи практично одночасно втратили близько 800 осіб, переважно ті, хто займався кіберспортом та зв'язками з громадськістю. А незабаром після цього Blizzard оголосила про набір менеджерів замість тих, кого розпустили.

    Blizzard почала втрачати ключових співробітників приблизно з 2016 року. Першою гучною подією став відхід Кріса Метцена, одного з авторів Warcraft, Diablo і StarCraft. У 2018 році пішов співзасновник та президент компанії Майкл Морхейм. Вже у 2021-му команду полишив Джефф Каплан, який фактично уособлював Overwatch.

    Лише від липня-2021 Blizzard звільнила понад 30 співробітників та покарала ще 40 співробітників через звинувачення у сексуальних домаганнях та інших неправомірних діях у компанії. У листопаді співробітники студії влаштували страйк, а акціонери закликали генерального директора Боббі Котика піти у відставку.

    Втім, геймери розчарувалися в компанії ще раніше. Ще у 2013 році творці одного з найпопулярніших проектів Warcraft залишили студію. Цей момент можна вважати кінцем епохи однокористувацьких ігор, чия спадщина досі живить проекти студії.

    Відтоді основним товаром Blizzard стали ігри-сервіси, що приносять стабільніший прибуток. Зміна політики призвела до скасування другого доповнення до Diablo III, припинення підтримки StarCraft 2 та закриття проекту Ares.

    У 2018 році в Blizzard натякали на сенсаційний анонс Diablo. Фанати цієї серії ігор чекали на вихід Diablo 4, але натомість з'явилася мобільна гра. Ще один гучний анонс – Warcraft III: Reforged. Шанувальники розраховували, що оновлення відновить репутацію студії, але реліз виявився провальним. Оригінал вісімнадцятирічної давності майже у всьому перевершував свою оновлену версію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми