Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Інвестор обізвав американські акції "супербульбашкою"

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Джеремі Ґрентем, відомий інвестор, який десятиліттями передбачав ринкові “бульбашки”, заявив, що історичний обвал акцій, який він спрогнозував рік тому, триває, і навіть втручання Федеральної резервної системи не може запобігти остаточному падінню майже на 50%.

    3861_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це він повідомив у замітці, опублікованій 20 січня, пише Bloomberg.

    Ґрентем описує американські акції як «супербульбашку». І так само, як це було під час краху 1929 року, краху доткомів 2000 року та фінансової кризи 2008 року, він запевняє, що ця бульбашка лусне, повертаючи індекси до статистичних норм.

    За його словами, індекс S&P 500 впав приблизно на 45% від закриття в середу – і на 48% від піку 4 січня – до рівня 2500.

    «Я не був настільки впевнений у цій бульбашці рік тому, як у технологічній бульбашці 2000 року, або у бульбашці на ринку житла 2007 року. Однак сьогодні я прогнозую, що це [бульбашка лусне – Ред.] майже напевно», – сказав інвестор в інтерв’ю Bloomberg “Front Row”.

    Чому ринок впаде? Докази інвестора. У аналізі Ґрентема доказів є багато. Перші ознаки проблем, на які він вказує, з’явилися в лютому минулого року, коли десятки найбільш спекулятивних акцій почали падати. Наприклад, Cathie Wood’s Ark Innovation ETF, з тих пір впав на 52%.

    Крім того, був такий фактор, який Ґрентем називає «божевільною поведінкою інвестора», що вказує на «бульбашку» на останній стадії: акції мемів, шаленство купівлі брендових електромобілів, зростання «безглуздих криптовалют», таких як Dogecoin, і багатомільйонні ціни на NFT.

    При цьому «супербульбашкою» інвестор називає не лише акції. За його словами, існує також бульбашка в облігаціях (вона є «найширшою та найекстремальнішою» з усіх, що існували у світовій нерухомості) та «бульбашка» у цінах на сировину, що лише починає зароджуватися.

    Вину за бульбашки останніх 25 років Ґрентем покладає переважно на погану монетарну політику. Як пише інвестор, відтоді як Алан Ґрінспен став головою ФРС, центральний банк «допомагав і сприяв» утворенню послідовних бульбашок, спочатку роблячи гроші занадто дешевими, а після кореляцій поспішаючи виручати ринки.

    За словами Ґрентема «дика буря може початися в будь-який момент». Згідно з його підрахунками, навіть без повного повернення до статистичних тенденцій, лише в США збитки можуть досягти 35 трильйонів доларів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми