Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як поведе себе долар під кінець тижня

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

    За минулий тиждень курс долара до гривні зріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,2−1,3%.

    5216_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, зріс з 27,95 до 28,32 грн (+1,3%).

    Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час зросли з 28,27/28,29 до 28,33/28,35 грн (+0,2%).

    Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 28,08/28,35 до 28,19/28,42 (+0,4%/+0,3%).

    При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею скоротився з 1,0% до 0,8% за рахунок більш швидкого зростання курсу купівлі в порівнянні з продажем.

    Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, основна причина зростання курсу долара за останні тижні – ескалація геополітичної ситуації і очікування вторгнення РФ. Свою роль відіграє і такий фактор, як сезонне зниження експортної виручки аграріїв, але він, імовірно, за силою свого впливу сильно поступається головному, політичному фактору.

    До речі, на цій ситуації втрачає свої позиції не тільки гривня, а й рубль. У понеділок курс долара в РФ перевищив 78 рублів уперше з листопада 2020 року.

    «На початку тижня варто очікувати незначного зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,4 грн, а готівковий долар в банках — поблизу 28,3/28,5 грн», — говорить Іосуб.

    Андрій Гойлов, аналітик Roboforex, у свою чергу нагадує, що минулого четверга на засіданні Правління НБУ було прийнято рішення продовжити цикл посилення грошово-кредитної політики і підняти облікову ставку до 10% річних. Подібні кроки Нацбанку викликані зростанням споживчої інфляції, яка виявилася значно більшою за прогнозні позначки, що були минулого року.

    Побічним наслідком зростання облікової ставки, зі слів експерта, може стати збільшення середньозваженої прибутковості держоблігацій. Завтра Мінфін проведе аукціон з розміщення ОВДП. Ринку будуть запропоновані держбонди 6-ти випусків у гривнях з термінами погашення в 3, 12, 18, 24, 36 і 48 місяців.

    «Попит на ці папери стане індикатором настроїв інвесторів. У разі „провалу“ українська національна валюта знову опиниться під тиском зарубіжних інвесторів. Нерезиденти скоротили свої позиції в ОВДП з початку року вже на 8,39 млрд грн — до 84,26 млрд. Вважаю, що на поточному тижні долар США відносно гривні зміцниться до рівня 28,60. Єдина європейська валюта з високою часткою ймовірності зросте до позначки 32,45», — говорить Гойлов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми