Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Інвестор-мільярдер прогнозує появу "супербульбашки"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

  Легендарний інвестор-мільярдер, 83-річний Джеремі Ґрентем, який передбачив, що на ринку невдовзі зʼявиться «супербульбашка», цього разу знову зробив жахливе попередження – про обвал усієї світової економіки, пише Investing з посиланням на Bloomberg.

  3029_narada.jpg (39.39 Kb)


  За словами інвестора, «світу потрібно готуватися до майбутньої інфляції, уповільнення зростання економіки та нестачі робочої сили».

  «Є певна кількість дешевої нафти, нікелю та міді, але ми вже виходимо за деякі з цих кордонів, – сказав Ґрентем, співзасновник компанії GMO, яка управляє активами. – Зміна клімату спричиняє сильні повені, посухи та підвищення температури, і все це негативно позначається на сільському господарстві. Тому ми житимемо у світі дефіциту та стрибків цін».

  До того ж, якщо врахувати отруєні екосистеми та зміну клімату, стане зрозумілою причина, через яку дика природа зникає, біорізноманіття перебуває під загрозою, а репродуктивна здатність людини сповільнюється.

  За його словами, крах світової економіки неминучий, тому що поряд із повсюдною нестачею сировини покоління так званих «бебі-бумерів» (народжених у період 1946-1964 рр.) сьогодні все частіше виходить на пенсію, народжуваність знижується, а геополітична напруженість загострюється, і всі ці тенденції формуються не за рік, і не за два, а десятиліттями, і зупинити їх майже неможливо.

  Минулого тижня Ґрентем заявив про існування четвертої «супербульбашки» в історії США. Повторивши, що крах неминучий, він порадив взагалі вийти з позицій щодо акцій американських компаній. Він сказав, що S&P 500 впаде майже на 50%, і жодні інтервенції Федеральної резервної системи не зможуть запобігти такому спаду.

  Його прогноз був зроблений за кілька днів до волатильності, що почалася незабаром на ринку.

  Ґрентем стверджує, що надмірності та зайві витрати є симптомами схильності людства жити «на широку ногу»: попит на «легкі» гроші в США, який підняв ціни на активи і ще більше посилив нерівність, тепер позначається на всій економіці.

  «Природа починає нас підводити. І якщо ми не виправимо ситуацію, то терпітимемо невдачі», – сказав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми