Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Cімейний бізнес хочуть узаконити

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бізнес

  Слідом за загальним декларуванням у депутатів з'явилася нова ініціатива – обов'язкове декларування доходів усіх членів сім'ї. Натомість обіцяють "плюшку" у вигляді можливості вести сімейний бізнес без реєстрації фізособи-підприємця (ФОП) та сплачувати єдиний податок із сім'ї, а не з кожного члена домогосподарства.

  84_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

  У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6539 "Про домогосподарства (домоекономіку)", авторами якого виступили 17 депутатів від партії "Слуга народу". Головна ідея проєкту у тому, щоб зробити домогосподарства (сім'ї) повноцінними суб'єктами підприємництва і залучити їх до економічної активності.

  З цією метою вперше на законодавчому рівні буде запроваджено поняття "домогосподарство". Це може бути одна особа або сукупність осіб, які живуть разом, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують свої доходи та витрати.

  Водночас члени домогосподарства можуть і не перебувати у родинних стосунках. Головна умова – спільне проживання та ведення спільного домашнього господарства. Кількість членів домогосподарства не обмежується. Іншими словами, це звичайні сім'ї з єдиною відмінністю – членом домогосподарства може бути і одна особа.

  Законопроєктом передбачено, що домогосподарство може провадити підприємницьку діяльність без реєстрації ФОП. Однак треба дотримуватися чотирьох умов:

  Щорічно подавати річну податкову декларацію домогосподарства, у якій вказувати дохід усіх членів сім'ї. Перелік таких доходів у проєкті теж визначений, і він чималий – від заробітної плати, пенсії, стипендії, різного виду соцвиплат до виграшів, призів, подарунків та пасивних доходів.

  У сімейному бізнесі можуть брати участь виключно члени одного домогосподарства, без найнятих сторонніх осіб.

  Розмір річного доходу домогосподарства від підприємницької діяльності не повинен перевищувати 8 млн грн.

  Займатися можна лише певними видами діяльності, хоча їхній вибір досить широкий – від перукарських та косметологічних послуг, юридичних консультацій, репетиторства до торгівлі на ринку, ремонту взуття, прання білизни тощо. Під забороною ліцензована діяльність, посередництво під час купівлі-продажу, оренди та оцінки нерухомості, незалежна професійна діяльність (лікарі, нотаріуси, адвокати, бухгалтери тощо) та робота з ювеліркою.

  Подавати сімейну податкову декларацію, згідно із законопроєктом, буде уповноважена особа (представник) домогосподарства. Жодних особливих вимог до нього немає. Головне, щоб член сім'ї був повнолітнім та дієздатним. У сім'ї з кількох осіб представника обирають на розсуд більшості, а якщо йдеться про інституційне домогосподарство, то уповноваженою особою може бути лише керівник установи або уповноважена ним особа.

  Домогосподарства сплачуватимуть єдиний сімейний податок (так зване "сімейне оподаткування"). "Більшість видатків домогосподарств на споживання фінансується спільно із загального бюджету домогосподарства (сім'ї), у той час як доходи та майнове становище підлягають оподаткуванню окремо по кожному члену сім'ї. Через це відбувається невідповідність матеріального становища та податкового навантаження", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

  Тож, запровадження сімейного оподаткування, на думку авторів документа, зробить таке податкове навантаження на сім'ю більш справедливим. У разі ухвалення законопроєкту сімейне декларування та оподаткування запровадять не раніше 2025 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми