Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо основні загрози для курсу гривні

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: НБУ, валюта

    На ВВП України, обмінний курс та інфляцію значно впливає кон’юнктура світових ринків. Це пов’язано з тим, що країна має відкриту економіку зі значною часткою сировинних товарів у зовнішній торгівлі.

    6708_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за січень 2022 року.

    Крім того, посилення геополітичної напруженості в кінці 2021-го – на початку 2022 року буде генерувати істотний тиск на ціни через курсовий і канал очікувань. Погіршення інформаційного середовища стало визначальним фактором ослаблення курсу гривні наприкінці 2021 року.

    Іншим зовнішнім ризиком є стрімке погіршення умов торгівлі. При падінні світових цін на основні товари українського експорту з нинішніх досить високих рівнів або тривалого збереження високих цін на енергоносії посилиться девальваційний тиск на обмінний курс гривні.

    У 2022 році очікується погіршення умов торгівлі в результаті зниження експортних цін і високої вартості на енергетичні ресурси. Це позначиться на валютному каналі, що вимагатиме проведення більш жорсткої монетарної політики.

    Згідно з поточним прогнозом, НБУ почне знижувати ставки не раніше кінця 2022 року. В результаті помірно жорсткі монетарні умови будуть зберігатися до середини 2024 року.

    Проведення жорсткої монетарної політики дозволить запобігти розкрутці інфляційної спіралі в 2022 році і сприятиме поверненню інфляції до мети 5% в 2023 році. У поточному році зростання економіки прискориться до 3,4%, інфляція сповільниться до 7,7%, очікують у Нацбанку.

    Ще одним фактором може стати скорочення обсягів експорту зернових і валютної виручки аграріїв. У разі такого сценарію сформується девальваційний тиск на обмінний курс гривні, і прискориться інфляція.

    При тому, що підвищення цін на сировинні товари в 2021 році зумовило стрімке поліпшення умов торгівлі для України. Це сприяло зміцненню обмінного курсу гривні і стримувало інфляцію. В умовах фіксованого курсу інфляція була б вищою, а монетарна політика повинна бути жорсткішою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми