Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо основні загрози для курсу гривні

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: НБУ, валюта

  На ВВП України, обмінний курс та інфляцію значно впливає кон’юнктура світових ринків. Це пов’язано з тим, що країна має відкриту економіку зі значною часткою сировинних товарів у зовнішній торгівлі.

  6708_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за січень 2022 року.

  Крім того, посилення геополітичної напруженості в кінці 2021-го – на початку 2022 року буде генерувати істотний тиск на ціни через курсовий і канал очікувань. Погіршення інформаційного середовища стало визначальним фактором ослаблення курсу гривні наприкінці 2021 року.

  Іншим зовнішнім ризиком є стрімке погіршення умов торгівлі. При падінні світових цін на основні товари українського експорту з нинішніх досить високих рівнів або тривалого збереження високих цін на енергоносії посилиться девальваційний тиск на обмінний курс гривні.

  У 2022 році очікується погіршення умов торгівлі в результаті зниження експортних цін і високої вартості на енергетичні ресурси. Це позначиться на валютному каналі, що вимагатиме проведення більш жорсткої монетарної політики.

  Згідно з поточним прогнозом, НБУ почне знижувати ставки не раніше кінця 2022 року. В результаті помірно жорсткі монетарні умови будуть зберігатися до середини 2024 року.

  Проведення жорсткої монетарної політики дозволить запобігти розкрутці інфляційної спіралі в 2022 році і сприятиме поверненню інфляції до мети 5% в 2023 році. У поточному році зростання економіки прискориться до 3,4%, інфляція сповільниться до 7,7%, очікують у Нацбанку.

  Ще одним фактором може стати скорочення обсягів експорту зернових і валютної виручки аграріїв. У разі такого сценарію сформується девальваційний тиск на обмінний курс гривні, і прискориться інфляція.

  При тому, що підвищення цін на сировинні товари в 2021 році зумовило стрімке поліпшення умов торгівлі для України. Це сприяло зміцненню обмінного курсу гривні і стримувало інфляцію. В умовах фіксованого курсу інфляція була б вищою, а монетарна політика повинна бути жорсткішою.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми