Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Заповнення декларації: озвучені кінцеві терміни

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: декларація

  Українці, які отримують дохід та мають у власності майно, повинні подати відповідну декларацію у визначені законодавством терміни. Зокрема, для деяких фізосіб-підприємців (ФОПів) він настане 21 лютого. На тих же, хто порушить ці правила, чекають штрафні санкції.

  1455_383594695.jpg (51.94 Kb)

  Граничні терміни сплати податків встановлені Податковим кодексом (ПКУ). У 2022 році це:

  до 21 лютого (включно) – як уже згадувалось, для ФОПів, але крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування);

  протягом 10 днів після закінчення терміну подання декларації – для фізичних осіб, які закрили ФОП (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування);

  до 1 серпня (включно) – для громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

  Що загрожує за невчасну сплату податків

  Порушення правил сплати податків передбачає відповідальність. Зокрема, за несплату протягом певних строків, крім штрафів та пені, що застусовуються на підставі ПКУ чи іншого законодавства, на платника податків накладається штраф у:

  5% сплаченої суми податкового боргу – при затримці до 30 днів включно наступних за останнім днем строку сплати;

  10% сплаченої суми податкового боргу – при затримці понад 30 днів.

  Втім, є й винятки. Наприклад:

  якщо зарахування коштів з електронного рахунку здійснюється наступного банківського дня, зазначені штрафи не застосовуються;

  якщо порушено терміни сплати до бюджету суми акцизного податку, то такому платнику податків призначається штраф у розмірі 10% від суми зазначеного акцизного податку.

  А ось за навмисну несплату передбачено набагато більший штраф. Його розмір становить 25% від суми несплаченого/сплаченого невчасного податку. А за повторну умисну несплату протягом 1 095 календарних днів або за прострочення сплати строком понад 90 календарних днів штраф становитиме 50%.

  Проте є можливість уникнути покарання за несвоєчасну сплату. Це станеться у тому випадку, якщо контролюючий орган не надіслав або не вручив платнику податків відповідне повідомлення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми