Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Торгівля України та ЄС б'є рекорди

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: торгівля

  У 2021 році взаємна торгівля між Україною і Євросоюзом, з урахуванням Великобританії, досягла рекордного обсягу в 12,6 млрд дол. Це найвищий показник за часів дії Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

  4238_864.jpg (38.55 Kb)


  Про це заявив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, повідомили в прес-службі Центру.

  За його словами, головними європейськими партнерами для України залишилися Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, а також Великобританія і Бельгія, які протягом останніх років міцно закріпилися в цьому списку.

  «Минулого року Україна імпортувала аграрної продукції з країн-членів ЄС на суму близько 4,2 млрд дол. Це майже на 19% більше, ніж у 2020 році», — поінформував експерт.

  Відзначається, що в 2021 році Україна найбільше (484 млн дол.) витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних.

  Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів закупили на 402 млн дол.

  Поставки з Європи тютюну і виробів з нього збільшилися в порівнянні з 2020 роком на 17% – до 377 млн дол.

  «Другий рік поспіль відносно значну частку (8%) у вітчизняному імпорті з ЄС зайняли молокопродукти. Їх завезли з-за кордону на суму 335 млн дол., що на 20% перевищило показник 2020 року. При цьому обсяги зарубіжних закупівель різних сирів збільшилися з 207 млн дол. у 2020 році до 251 млн дол. минулого року», — зазначив Пугачов.

  За його словами, залишків і відходів, продуктів для годівлі тварин закупили на 289 млн дол., шоколаду — на 262 млн дол., готових продуктів із зерна — на 252 млн дол., м’яса разом із субпродуктами — на 203 млн дол.

  У 2021 році Україна імпортувала агропродукції на 8,2 млрд доларів, що на 19% більше, ніж у 2020 році.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми