Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як впливає на економіку Заходу загроза вторгнння Росії

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економіка

    Загроза вторгнення Росії впливає на нестабільність акцій західних компаній. Навіть тих, які не мають жодного стосунку ні до України, ні до РФ.

    6709_769.jpg (50.02 Kb)

    Авантюва РФ не вигідна нікому, адже приносить збитки світовій економіці, гальмуючи її відновлення від коронакризи.

    Новини про конфлікт на сході України кілька місяців не сходять з перших сторінок провідних міжнародних ЗМІ.

    Страх, що у центрі Європи можуть відбутися наймасштабніші військові дії з 1945 року, впливає на поведінку інвесторів не тільки в Європі, а й у світі.

    Почався відплив інвестицій іноземних компаній у так звані активи-сховища. Зокрема, ціни на золото перетнули позначку $1 900 за тройську унцію – уперше з травня 2021 року.

    З подальшим загостренням відносин між заходом та РФ ситуація на ринках може значно погіршитися. Росія може перетворитися на своєрідне джерело "токсичних активів".

    Раніше РФ залучала чимало кредитів за кордоном.

    Так, французькі фінансові установи мають чинних кредитних угод з російськими контрагентами на $24,2 млрд, австрійські – на $17,2 млрд, американські – на $16 млрд, німецькі – на $8,8 млрд.

    А, наприклад, британська BP володіє 19,75% акцій "Роснєфті", Shell та Exxon активно вкладали в нафтогазові проєкти РФ.

    Тепер багато європейських компаній можуть постраждати від санкцій .

    Після "визнання незалежності" ОРДЛО впали російські фондові індекси.

    Акції "Роснєфті" обвалилися на майже 20%. З початку року компанія втратила 30% капіталізації. Власники акцій "Газпрому" стали біднішими на 16%, продовольчої групи "Магніт" та банку ВТБ – на 15%.

    Попри загальне падіння капіталізації російських енергетичних компаній, бюджет РФ загалом виграє від нової хвилі російської агресії завдяки росту цін на ключові статті експорту країни.

    Ціни на нафту марки Brent 22 лютого наблизилися до позначки $100 за бар. Якщо вірити аналітикам, це ще не межа.

    У Bank of America прогнозують, що залежно від сили, з якою розвиватиметься конфлікт між Україною та Росією, вартість нафти може вирости на $5-20 за бар. Водночас якщо вдасться досягти деескалації, то нафта подешевшає на $2-4.

    Через зростання цін на газ та нафту зростуть ціни і на електроенергію, адже газ використовується як паливо на багатьох європейських електростанціях.

    Дорога електрика може знизити рентабельність або навіть спровокувати призупинення виробництва сталі, нафтопродуктів, цементу, добрив та інших продуктів.

    Відповідно, далі ланцюжком можуть постраждати транспортний сектор, будівництво та сільське господарство, вважають експерти.

    Зростання цін на енергоносії та продовольство впливатиме на інфляцію в більшості країн світу.

    Ситуацію з інфляцією підігрівають і погрози ЄС запровадити санкції, які "закриють доступ Росії до європейської економіки.

    Щоб стримати інфляцію, центробанкам доведеться прискорити плановий процес підвищення облікової ставки. Це може закінчитися не тільки падінням цін на акції всіх секторів економіки, а й економічним спадом.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми