Російський рубль став найнестабільнішою (волатильною) валютою світу, найбільший енергетичний проєкт "Газпрому" заморозили, банки РФ позбулися іноземних капіталів. Унаслідок цього країна-агресор втратить близько 300 мільярдів доларів. І це наслідки лише першого пакету санкції з боку Великої Британії та США у відповідь на військову агресію проти України. Другий пакет, який ухвалять найближчим часом, виявиться ще жорсткішим.
Президент РФ Володимир Путін намагається поставити на коліна не лише Україну, а й увесь цивілізований світ. А платять за це прості росіяни, які 2022-го ризикують зіткнутися з найпотужнішою інфляцією та втратою економічного потенціалу.
Докладніше про те, до чого призведуть санкції проти РФ.
Російські банки – ізгої фінансових ринків
До чого призведуть санкції:
банки втратять доступ до найбільших фінансових ринків у Великобританії та США;
вони не можуть залучати кошти, кредити;
втратять іноземних клієнтів, які зареєстровані у юрисдикціях Великобританії та США;
обмеження також можуть призвести до втрати репутацій банків, вони стануть ізгоями на світовому фінансовому ринку.
Кого зачеплять санкції Великобританії:
"Промсвязьбанк",
"Индустриальный Сберегательный банк",
"Черноморский Банк Развития и Реконструкции",
Генбанк
"Акционерный Банк Россия".
Санкції США:
"Внешэкономбанк" (ВЕБ)
"Промсвязьбанк".
Зазначимо, сукупні активи російських банків там сягають 200,6 млрд доларів (оцінка ЦБРФ). І 53% активів – в американській валюті. Обмеження проти найбільших фінансових установ РФ, заморожування їхніх активів у Великій Британії та США, заборона на проведення операцій, продажі, купівлі нових активів можуть коштувати Кремлю десятки мільярдів доларів. Точну цифру, зазначають аналітики, назвати неможливо.
У майбутньому санкції можуть призвести до замороження валютних рахунків банків за кордоном. А це прямі втрати на великі суми. Крім того, російським банкам буде важко виконувати свої зобов'язання – виплачувати кредити у валюті. "Високий ризик заборони деяким провідним банкам на операції з коррахунками в американських банках. Це призведе не лише до складнощів у міжнародних розрахунках, але і обмежить доступ до зовнішніх фінансових ринків та конвертацій валют, може навіть призвести до заморожування валютних коштів на закордонних рахунках", – пояснив аналітик Teletrade Сергій Родлер.