Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Санкції Visa і Mastercard неефективні?

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Mastercard, Visa

    Першого березня від американських платіжних систем Visa і Mastercard прийшли гучні новини щодо російського агресора.

    0727_ec0f259ff5d29867dbafc0868951540e_xl.jpg (44.61 Kb)

    Visa і Mastercard Inc заблокували кілька російських банків у своїй мережі. Вони дотримувалися урядових санкцій, запроваджених у зв’язку з вторгненням Росії в Україну. Зокрема ці санкції торкнулися таких великих гравців як Сбербанк і ВТБ (російського і білоруського).
    Що це означає? Тобто російські клієнти російських банків тепер по ідеї не зможуть використовувати свої картки за кордоном, і не зможуть купувати товари і послуги в онлайн-сторах.
    Рішення платіжних систем послідувало відразу після того як ряд російських банків були відключені від SWIFT: Откритіє, «Новікомбанк», «Промсвязьбанк», «Банк Росія», «Совкомбанк», «ВНЄШЕКОНОМБАНК» (ВЕБ) і ВТБ БАНК.
    Санкції діряві?
    Як з’ясувало видання dev.ua, американські санкції поки не працюють на повну міру.
    «Ще є досить багато російських банків, з картками яких росіяни роз’їжджають по світу і купують собі, що хочуть», — розповідає dev.ua співрозмовник на банківському ринку, який побажав залишитися неназваним.
    За його словами, росіянам у деяких випадках вдається користуватися навіть картками Сбера, незважаючи на введені заборони. Крім того, існують великі російські банки, які взагалі не потрапили під санкції. І невідомо коли потраплять. Наприклад, цифровий банк Tinkoff.
    Хоча при зверненні до представників українського офісу Visa відповідь йде наступний: «Санкції працюють. Картки росіян заблоковані за кордоном».

    Редакції dev.ua також відомо про те, що міністр цифрової трансформації Михайло Федоров організовував телефонну розмову з президентом Visa Inc. Райаном Макінерні. Але це не мало ніякого ефекту. Visa не посилила санкції, не бере ініціативу в свої руки і чекає тільки централізованих санкцій від уряду США.
    «Пасивну позицію займає і Mastercard», — говорить співрозмовник. Компанія теж не робить власних кроків.
    Чому Visa і Mastercard гальмують
    Співрозмовник dev.ua на банківському ринку дає зрозуміти, що пасивність американських платіжних систем може бути пов’язана, в першу чергу, з економічним фактором.
    Наприклад, в 2021 році близько 4% чистої виручки Mastercard було отримано від бізнесу, здійснюваного в Росії. Точно такий же відсоток і у Visa.
    При цьому український бізнес помітно скромніший. Mastercard — 2%, Visa — 1%.
    «Звідси і пріоритети», — підкреслює співрозмовник.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми