Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На які гроші можуть розраховувати переселенці у Польщі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща, гроші

  Для того, щоб українці, які виїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, могли отримати грошову допомогу від сусідньої держави, потрібно відкрити рахунок у банку.

  9751_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  Як це зробити і на яку виплати можуть претендувати громадяни України — розповіла партнерка юридичної компанії Legal House, керівниця юридичного департаменту Legal House Poland Наталія Радченко під час онлайн-вебінару «Польща для українців від А до Я: що робити, з чого починати».

  Експертиня зазначає, що не потрібно відкривати безліч рахунків на різні виплати — можна відкрити один і для зарплати, і для фіндопомоги.

  При цьому для відкриття рахунку у Польщі чимало банків навіть не вимагають PESEL, для цього досить лише закордонного паспорта.

  «Звичайно в банках змінюються правила обслуговування, зокрема українців. Наприклад, багато українців приїхали з готівковими коштами, які намагаються покласти на рахунки у банках. І на днях були змінені правила фінансового моніторингу: якщо раніше можна було внести на рахунок до 15 тис. євро готівки на день, то зараз таку суму можна вносити лише за місяць. Тобто банки трохи звужують порядок обігу готівкових коштів»

  Яку грошову допомогу можуть отримати українці в Польщі? За «спецзаконом», ті люди, які отримали PESEL із позначкою UKR, мають право отримати 300 злотих — це одноразова соціальна допомога. Для того, щоб отримати виплату, треба звернутися до підрозділу органу соціального забезпечення гміни за місцем перебування.

  «Тобто, коли ви отримали PESEL, вам не автоматично зараховують ці 300 злотих, а треба окремо звертатися до відповідного органу і подати заяву», — каже Радченко.

  Радченко зазначила, що для того, щоб отримати кошти на дитину за програмою 500+, варто заповнити ще одну форму.

  «Програма 500+ працювала ще до війни. Вона передбачає виплату по 500 злотих на кожну дитину на місяць. І є ще програма «Сімейний капітал опіки» — для тих батьків-одинаків, що виховують дитину самостійно — лише батько чи мати. Там можна оформити допомогу до 12 тис. злотих. І опікун, той, хто подає заявку на цю допомогу, просто вибирає форму виплати — по 500 злотих щомісяця протягом 24 місяців чи по 1 тис. злотих протягом 12 місяців.

  В принципі всі українці, які подалися на PESEL і отримали його із позначкою UKR, також мають право на цю допомогу", — розповіла фахівчиня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми