Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

путін руйнує українську економіку - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економіка

  У березні експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт - більш ніж утричі.

  5394_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це повідомило Міністерство економіки.

  Особливо постраждало вивезення металів і сільськогосподарської продукції.

  Обсяг експорту становить 5,97 млн т на $2,7 млрд. Тоді як у лютому держава експортувала 13,1 млн т товарів вартістю $5,3 млрд.

  Зараз головними статтями експорту є руди, кукурудза, феросплави та олія.

  Істотно скоротився експорт металу. Плаский прокату знизився майже в 10 разів.

  Певні позиції металургії не експортували взагалі. Це пов'язано насамперед із фізичним руйнуванням металургійних об'єктів і зупиненням виробництва.

  У березні Україна експортувала 1,1 млн т кукурудзи, 309 тис. т пшениці, 118 тис. т соняшникової олії, 40 тис. т соєвих бобів. Це вчетверо менше, ніж у лютому.

  "Ворог цілеспрямовано підриває економіку нашої держав, блокуючи вітчизняний експорт.

  Традиційним шляхом вивозу експортних товарів були порти Чорного моря, які сьогодні заблоковані Росією.

  До того ж окупанти атакують металургійні підприємства й сільськогосподарську інфраструктуру, щоб завадити відновленню наших можливостей у майбутньому", - сказала міністерка економіки Юлія Свириденко.

  Усе це загрожує не лише Україні, а й усьому світові. Адже наша держава була гарантом продовольчої безпеки в низці країн Африки й Близького Сходу.

  Уряд оперативно реагує на ці виклики.

  "Збільшуємо пропускну здатність залізничного, автомобільного й річкового транспорту на західному кордоні України, залучаючи виробників, трейдерів, транспортні компанії.

  Залишків базових сільськогосподарських культур в Україні достатньо, щоб забезпечувати експорт. Також початок посівної кампанії додає стриманого оптимізму на майбутній врожай", - заявила Свириденко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми