Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українців закликали не зберігати готівку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: готівка, гроші

  Під час війни безпечніше не мати із собою готівкових грошей.

  5394_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Фінансове життя українців за кордоном: нова реальність», проведеного «Фінансовим клубом».
  «Якщо людина вивозить велику суму валюти за кордон, до неї можуть також виникнути питання вже в іноземному банку, доведеться пояснювати, звідки в тебе ті гроші. Фінмон працює і там, тому дійсно краще покласти ці гроші на рахунок в українському банку. Можливо, навіть в тому самому, де ви їх знімали. А потім вже перевести на картку», — каже директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін.

  Його підтримують банкіри. «Простіше покласти гроші та виїхати з карткою, ніж на кордоні розповідати, звідки в тебе така сума. І готівка у великих обсягах — це небезпечно. Багато несподіванок вас можуть спіткати на шляху до кордону. Навіть картки варто ховати. Якщо в людини є смартфон, то найкращий кейс — це токенізувати картку і прив’язати її до Apple Pay чи Google Pay і надалі користуватися смартфоном», — розповів радник заступника голови правління з роздрібного бізнесу ПУМБ Дмитро Коваль.

  Способів переведення коштів за кордон існує набагато більше, але основних два — картки і готівка.
  По готівці існують вимоги декларування коштів:
  до 10 тис. євро на одну особу не треба декларувати, вище — треба.
  «І банки в Україні з цим допомагають клієнтам», — каже заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.
  Він каже, що більшість клієнтів мислять наступним чином: мені потрібна готівкова іноземна валюта, щоб її покласти на картку і за кордоном розраховуватися. «Цього не потрібно робити. Ми рекомендуємо кошти в гривні класти на свої картки і далі цими грошима користуватися вільно, тому що конвертація відбувається без проблем при розрахунках — на рівні платіжних систем. Курс обміну кращий, ніж люди міняють на чорному ринку України, тому що банки офіційно валюту не продають. І клієнти мають абсолютні переваги, які вони можуть отримати, користуючись картками», — сказав банкір.
  За його словами, зараз немає системних скарг клієнтів на розрахунки або зняття коштів з гривневих карток за кордоном. «Наша рекомендація клієнтам — не хвилюватися і використовувати гривневі картки», — запевнив Артур Муравицький.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми