Робота над "планом Маршалла" для України вже триває. Є три джерела поповнення "Фонду відновлення", який створять спеціально для відновлення країни.
Кошти на відновлення України виділятимуть із трьох джерел: арештовані російські активи, арештоване російське майно та допомога країн-партнерів. "Робота над ним (планом. – Ред.) триває. Ми розуміємо одне – він має бути. Тому що за таких руйнувань, за такої ситуації, яка Україна зараз, без плану відновлення неможливо буде існувати в майбутньому", – розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Україні на відновлення потрібні сотні мільярдів доларів. Крім того, сам процес може тривати роки. "Три джерела. Це заморожені кошти Росії, тобто конфіскація та репарація. Друге – це арештоване російське майно. Третє – це кошти західних партнерів, вже сьогодні ми ведемо переговори про створення фонду відновлення. Ми вже отримали понад $3 млрд. Це перший крок, щоб наповнювати бюджет, виконувати наші зобов'язання", – каже Шмигаль.
Ціла низка країн, зокрема Польща, виступила за те, щоб прийняти Україну в ЄС за прискореною процедурою. Якщо Україна стане повноправним членом Євросоюзу, це відкриє шлях до європейського ринку, дасть змогу продавати свої товари в усі країни-члени без жорсткого мита, а також залучити кредитні кошти під низькі відсотки, імплементувати норми законодавства та кардинально змінити ситуацію в економіці.
Фактично війна, яку розпочала Росія проти України, повномасштабне вторгнення, обстріл та знищення мирних українських міст об'єднало весь розвинений світ навколо України. Санкції проти Росії запровадили навіть країни, які традиційно не втручалися у конфлікти. Наприклад, повністю повторила санкції за ЄС та США Швейцарія.