Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

ЄС наклав нові санкції проти росії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: санкції

  Євросоюз повідомив про п’ятий пакет санкцій проти рф у відповідь на звірства у Бучі, до якого увійшло вугільне ембарго проти агресора та заборона транзакцій з чотирма чільними російськими банками.

  2708_240431375.jpg (51 Kb)


  Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

  Вона підкреслила, що після оприлюднення інформації про звірства росіян у Бучі, блок повинен посилити санкції проти рф у вигляді п’ятого пакету обмежувальних заходів.

  Попри всі заклики, ЄС так і не спромоглася ані на відключення більшої частини російських банків від SWIFT, ані на нафтогазове ембарго проти країни-агресора.

  П’ятий пакет складається з шести частин. По-перше, ЄС забороняє імпорт російського вугілля, який коштуватиме росії 4 млрд євро щороку. Також блок запроваджує заборону транзакцій з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде й ВТБ банк. Разом вони становлять 23% російського ринку.

  Далі, ЄС запроваджує заборону російським суднам та операторам заходити у порти країн блоку. Але тут є перелік винятків — агропродукція та харчові товари, гуманітарні та енергетичні вантажі. Країни блоку також забороняють роботу російських та білоруських дорожніх операторів, що, за словами фон дер Ляєн, позбавить російську промисловість ключових товарів.

  Четвертим пунктом країни розширюють заборону експорту до рф вартістю 10 млрд євро щороку. До переліку потрапили такі елементи як квантові комп’ютери, високотехнологічні напівпровідники, транспортні складові тощо.

  П’ятим пунктом Євросоюз відмовляється від імпорту з рф низки товарів та сировини на кшталт деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме агресору ще 5,5 млрд євро.

  І остання частина санкційного пакету забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.

  Голова Європейської Комісії зауважила, що блок також запровадить додаткові індивідуальні санкції проти рф.
  Хоча ЄС так і не спромігся повністю відрізати росію від основного джерела прибутку, енергоносіїв, блок обговорює додаткові санкції на нафтовий імпорт з рф, заявила голова ЄК.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми